Той самий рецепт огірків із гірчицею без цукру, без оцту та лимонної кислоти, який ви так просили: один з найкращих рецептів огірків на зиму
Опубліковано
Цей рецепт огірків без цукру, без оцту та лимонної кислоти. Я таких огірків заготовляю на зиму по 15-20 банок.Смачні, хрусткі, за смаком виходять як справжні огірки бочкові – вони відмінно зберігаються в шафі на кухні. Дуже рекомендую!
Інгредієнти:
Рецепт на 1,5 літра банку:
Огірки
Парасолька кропу – 1 шт.
Лист хрону -1 шт.
Листя дуба – 2 шт.
Листя смородини – 2 шт.
Листя вишні – 2 шт.
Часник – 2 зубчики
Лавровий лист – 1 шт.
Гвоздика – 1 шт.
Чорний перець горошком – 5 шт.
Гострий перець – 1 (маленький)
Суха гірчиця – 1 ст. л. на 1,5 банку
Розсіл:
на 1 літр води – 2 ст. л. з гіркої солі (кам’яної)
Приготування:
У чисті банки (я не стерилізую) кладу лист хрону, парасольку кропу, листя дуба – вони дадуть міцність огірочкам, але якщо не знайдете то можна і без них. Додаю листя смородини та вишні, невеликий гострий перець. Зубчик часник розрізаю на 4 частини, нарізаний часник надасть відмінний аромат. Лаврушку, гвоздику та чорний перець горошком.І тепер щільно укладаю огірочки в банку, щоб не було великих порожнеч. Великі огірочки кладу вниз, а маленькі зверху. Огірки заздалегідь замочую у воді на 2 години.Тепер готую розсіл. Наливаю воду у каструлю, додаю сіль. Перемішую, доводжу до кипіння і кип’ячу буквально хвилинку – потрібно просто, щоб сіль розчинилася.Заливаю банки з огірками гарячим розсолом – дуже обережно окріп!Наливаю банки до верху і накриваю кришками. Залишаю так стояти за кімнатної температури на 2 доби.На другу добу в процесі бродіння з’явиться легка пінка, її потрібно зняти за допомогою ложки. Через 2 доби у кожну банку додаю гірчичний порошок. Накриваю кришкою і банці потрібно трохи потрясти. І лишаю так стояти ще на 6 годин.Через 6 годин зливаю розсіл у каструлю та ставлю на вогонь. Доводжу до кипіння і кип’ячу розсіл кілька хвилин.Заливаю банки киплячим розсолом, закриваю кришками. Перевертаю банки на кришки, вкриваю теплою ковдрою і залишаю так стояти до повного остигання.Спочатку розсіл у банках буде каламутний, але щойно осяде гірчиця на дно банки, розсіл стане прозорим. Зберігаю в шафі за кімнатної температури.Огірочки виходять дуже смачні, ідеально підходять для приготування олів’є, вінегрету або розсольника, та й зі смаженою картоплею теж дуже смачно.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!
Тисни «Подобається» і отримуй найкращі пости у Facebook ↓
Поділитися у Facebook
Схожі рецепти
Обери щось смачненьке — ці рецепти зараз найчастіше зберігають ❤️