
Жимолость використовують для приготування варення, компотів, соків. Варення з жимолості готується раніше за решту ягід – полуниці, черешні, смородини, вишні і т. д. До того ж до приємного смаку і чарівного запаху, жимолость є справжньою вітамінною і мінеральною бомбою.
У жимолості дуже короткий період плодоношення, а зберігати врожай можна лише два дні, тому питання переробки дуже актуальне. Ягідку можна заморозити. З неї можна зварити морс, кисіль, компот, і, звичайно, зробити варення.
Інгредієнти:
- Ягоди жимолості 500 грам
- Цукор 500 грам
Приготування:
Перебираємо ягоди жимолості, видаляючи зіпсовані плоди, листочки та дрібне сміття. Ретельно промиваємо ягоди під краном, використовуючи сито або друшляк, щоб вода повністю стікла.
Поміщаємо ягоди жимолості у відповідну ємність, засипаємо цукром, вистоюємо 3-4 години. За цей час ягоди пустять сік.
Акуратно перемішуємо.
Кладемо каструлю з ягодами на невеликий вогонь і доводимо до кипіння. На це може піти 10-15 хвилин.
Після закипання варимо жимолость протягом 5 хвилин. При необхідності знімаємо піну. Потім варення відставляємо на 5-6 годин, прикривши кришкою.
Потім ставимо варення на вогонь, проварюємо при постійному помішуванні 12-15 хвилин до готовності. При необхідності знімаємо піну.
Готовність варення перевіряємо так: капаємо трохи сиропу на тарілку і проводимо тильною стороною ложки, розділяючи варення. Якщо воно готове, краї сиропу не зійдуться.
Готове варення з жимолості розливаємо по заздалегідь простерилізованих баночках, наповнюючи їх до верху. Накриваємо банки прокип’яченими кришками та герметично закриваємо.

Банки з варенням залишаємо остигати до кімнатної температури.

Ось і все, на цьому наше варення з жимолості готове! Смачного! Не забудьте поділитися з друзями рецептом. Дякую, що готуєте разом зі мною! Буду вдячна за Ваші коментарі, доповнення та поради!