Цей пиріг, як і пельмені з холодцем, був традиційною зимовою стравою у нашій родині.
Цибулевий пиріг входив до трійки найулюбленіших пирогів для сімейного обіду. Так само у нас любили рибний пиріг з сирої риби і пиріг з солоними грибами. Але, останні два пирога готувалися тільки на дріжджовому тісті.
Цибулевий пиріг вважався швидким, тому що тісто для нього готувалося на маслі і сметані без яєць. Саме цей рецепт розрахований на велику компанію. На невелику кількість їдців можна зменшити в 2 рази всі інгредієнти.
Інгредієнти:
Для тіста:
- 2 склянки борошна
- 1/2 склянки вершкового масла ( 100 гр. )
- 6 ст. л. сметани
- 1 ч. Л. солі
Приготування:
У мисці змішую всі інгредієнти і рукою просто за хвилину перетворюю все в м’яке, піддатливе, дуже приємне в роботі тісто.
Поміщаю його в пакет і прибираю в холодильник на півгодини. Поки тісто відпочиває, готую начинку для пирога. Тісто можна і не охолоджувати, якщо начинка приготовлена заздалегідь.
Інгредієнти для начинки:
- 1,5-2 кг ріпчастої цибулі
- 1 скл. сметани
- 4 яйця
- 1/2 ч. Л. меленого коріандру
- 1 ч. Л. солі ( або більше за смаком )
- перець і сухий кріп ( за бажанням )
- олія за смаком
Цибулю очищаю, її потрібно дуже багато.
Якщо є подрібнювач, то нарізка в рази стане простіше. Я, найчастіше, ріжу цибулю дрібними кубиками. Хоча можна і пір’ям, і півкільцями нарізати.
Обсмажую цибулю на олії до повної м’якості цибулі. Солю за смаком. Золотистої скоринки не допускаю, часто помішую і смажу на невеликому вогні.
Цибуля повинна втратити навіть натяк на твердість, гіркоту і цибульний запах. Вона до смаку повинна стати солодкуватою. Найкраще смажити цибулю відразу на 2-х сковородах або в 2 прийоми. Цибулю залишаю остуджуватися.
Тісто тонко розкачуємо або руками в формі для випічки формую з нього корж з бортиками. Наколюю виделкою дно і ставлю в духовку, розігріту до 180 градусів на 15 хвилин припектися.
Виймаю корж з духовки і залишаю остуджуватися. Починаю готувати заливку для пирога. Відокремлюю білки від жовтків. Жовтки збиваю зі сметаною, сіллю, перцем і коріандром.
Білки збиваю окремо до стійких піків. Вмішую білки в жовтково-сметанну заливку і акуратно перемішую.
На остиглий корж викладаю цибулю, намагаючись відокремити її від олії, якщо вона помітна в сковороді.
На цибульну начинку виливаю заливку не одним махом, а поступово, чекаючи, щоб заливка рівномірно заповнила начинку. Хвилин 10-15 потрібно почекати, періодично протикаючи начинку виделкою.
На поверхні залишиться білкова піна, яка при випічці і перетвориться в тонку підсмажену скоринку.
Пиріг випікаю близько 1 години при 160 градусах до красивої світло-золотистої скоринки.
Пиріг потрібно їсти теплим. У холодному вигляді він не такий смачний. Тому його готували завжди з таким розрахунком, щоб з’їсти відразу. А подавали до такого пирога можна будь-які солоності: огірки, помідори, солону моркву, грузді або маринований буряк. Смакота!
Спробуйте приготувати. Це дуже просто і дуже смачно.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!