Старовинний спосіб засолювання огірків: намагаюся щоліта приготувати хоча б кілька баночок хлібних огірочків

21626be44df9bda07b937ad8ae5fb29d

Для цього рецепта потрібен хороший житній хліб, знайти такий зараз не просто. Майже весь житній хліб печеться з пшеничного борошна з невеликою кількістю житнього борошна і великою кількістю усіляких добавок і поліпшувачів борошна.

Іноді попадається хороший хліб з непоганим складом. Купую не роздумуючи і солю огірки. Потрібно, щоб в складі на першому місці було житнє борошно ( краще, якщо обдирне ).

Купую будь-який з прийнятним складом. Іноді купую житній хліб, який печуть в маленьких приватних пекарнях. Він, звичайно, в рази дорожче, але з хорошим складом.

Інгредієнти:

На 3-х літрову банку:

  • близько 1,5 кг невеликих огірків або більше
  • 3 шматочки стандартної буханки-цеглинки ( близько 100 гр. ) житнього хліба
  • 3-5 парасольок кропу або зелень кропу
  • 4-5 зубчиків часнику
  • 3 ст. л. великої кам’яної солі ( близько 100 гр. )

Приготування:

Огірки ретельно мию і обрізаю кінчики. Я так звикла, а бабуся моя ніколи не обрізала. Казала, що це “зайва робота”. На дно банки розміщую частину кропу. Огірки укладаю в банку якомога щільніше. На сковороді або деку без олії підсушуємо нарізаний на шматочки хліб і укладаю його зверху на огірки.

ab3c66453cb88607b62d1c2b14e9a73c

Часник розтираю в кашицю і кладу в банку. Додаю сіль і залишився кріп. Кипячу воду і заливаю окропом огірки. Накриваю банку кришкою і залишаю в теплі ( на кухні ) на 3 дні. Банку ставлю в таз або іншу ємність.

Буквально через кілька годин в банці починає відбуватися справжнє диво: від горлечка банки і вниз огірки починають міняти колір із зеленого на оливковий. А хліб, розмокаючи, починає дуже повільно, маленькими крихтами проникати вглиб банки, прихоплюючи з собою подрібнений часник.

А на другий день починається процес бродіння. Розсіл “гуляє” і виливається з банки. Запах огірків стає класичним квашеним і дуже приємним. Розсіл мутніє.

07c5a79294d7d8bfeafefcd4c58a693f

На 3-ий день бродіння вщухає, розсіл більше не виливається. Я повертаю вилився розсіл в банку, герметично її закупорю і ставлю в холодильник на зберігання.

Хоча, це голосно сказано. Саме такі огірки у нас зовсім не зберігаються, на жаль. Як тільки хто-небудь з домашніх побачить банку в холодильнику, звучить: “О! А давайте відкриємо хлібні огірочки!” На цьому і закінчується життя огірків.

d14d2a5763a4284d971dc9d6a5b25a4f

Ось такі оливкового кольору виходять огірки. Смак у них такий, що закохує в себе відразу і назавжди. Огірочки виходять дуже тверді, хрусткі, з легким хлібним ароматом і смаком справжніх квашених огірків.

Спробуйте приготувати. Це дуже смачно і дуже просто.

Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!

Поділитися з друзями
Пляшка - рецепти українською