Справжній адигейський домашній сир це просто та смачно. Готуємо домашній сир всього з двох інгредієнтів молока та сироватки своїми руками.
Чим вища якість молока, тим більше сиру виходить.
Дуже смачний смажений адигейський сир на сковороді. Можна приготувати яєчню із сиром, грецький салат. Використовувати як начинку в пиріжки та пироги, хачапурі, вареники.
Приготуйте справжній адигейський сир вдома за правильним рецептом із двох інгредієнтів. Можна приготувати адигейський сир із зеленню, спеціями.
Вистачить купити в магазині – всього 2 інгредієнти та 20 хвилин вашого часу! Зробіть сир самі!
ІНГРЕДІЄНТИ:
- Молоко 2,5% 3 літри
- Сироватка кисла 1 літр
Вихід сиру 500 – 800 гр. Чим вища якість молока, тим більше сиру виходить. Кількість сиру залежить від кількості білка в молоці.
Жирність молока впливає на смакові якості сиру, кількість не впливає.
З 3-х літрів магазинного молока жирністю 2,5% вийшло 760 гр сиру.
Приготування:
1. Молоко у мене магазинне 2,5%. Нагріваємо молоко, до кипіння не доводимо. Уздовж стінок каструлі утворюються дрібні бульбашки, в цей момент потужність плити зменшуємо і починаємо вливати сироватку по краях каструлі. Сироватку купила в магазині заздалегідь, термін її вийшов і вона кислувата. Беру 1 л кімнатної температури.
Сироватка створює білок в молоці. Якщо молоко не згортається, значить сироватка не кисла, щоб виправити ситуацію, додайте ще сироватки або кислий кефір.
2. На поверхні утворюється сирна маса, за часом цей процес може зайняти до 15 хвилин, при цьому нагрівання плити мінімальне. Масу не перемішуємо, якщо її не порушувати сиру виходить більше. Відсуваємо її від стінок каструлі, щоб перевірити колір сироватки, вона змінює білий колір на жовтувато-зелений.
Після сквашування молока сироватка має бути прозорою, тоді маса сиру буде більшою.
3. Перевіряємо сирне зерно на еластичність. Беремо шматочок і скачуємо його, все виходить.
Можна починати пресувати сир. Краще остудити до холодного стану, тоді весь сир із сироватки збереться по максимуму.
4. Беру друшляк, застилаю його марлею, хоч і без неї все виходить. Виловлюю сирне зерно савком – друшляком. Чим менше ушкоджується сир, тим більше його одержуємо на виході.
Сильно не пресуємо, тільки позбавляємось рідини, даємо їй стекти. Частина сиру залишається в сироватці на дні, тому обов’язково зливаємо її через друшляк.
З цієї сироватки можна зробити смачну окрошку і пекти млинці. Сироватку також використовуємо для наступного приготування сиру, тоді її потрібно потримати при кімнатній температурі 4 дні, щоб стала кисла.
5. Протягом години сироватка стекла, сир перекладаю у форму, щоб сформувати круглу головку, діаметр 18 см. Поверхню вирівнюю і солю за смаком.
Перекладаю сир у друшляк і ставлю в холодильник на ніч без пресу.
Далі сир дістаємо, перекладаємо на ваги і дивимося, скільки вийшло. Отримуємо 760 гр ніжного дуже смачного сиру.
Він відмінно зберігає форму, добре ріжеться, однорідна структура не кришиться.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!