Хочу запропонувати вам ще одну неймовірно смачну штуку! Готуватимемо знаменитий грузинський соус “Сацебелі”. Різновидів сацебелі дуже багато, як наприклад борщів. Я ж покажу наш улюблений рецепт, багато років ним користуємось і дуже задоволені!
Інгредієнти:
З цієї кількості інгредієнтів виходить 1,5 літри готового соусу.
- Помідори – 3,5 кг.
- Часник – 100 г.
- Гострий чилі перець – 1-2 шт. (дивіться за смаком)
- Свіжомелений коріандр – 2 ч. л.
- Кріп сушений – 1 ч. л.
- Хмелі-сунелі – 1 ч. л.
- Пажитник – 1 ч. л.
- Цукор – 1 ч. л.
- Сіль – близько 1 ст. л. (спробуйте на смак)
- Яблучний оцет – 1 ст. л.
Приготування:
Соус підійде абсолютно до всього! Сацебелі відмінно поєднується з м’ясом, куркою та будь-якими гарнірами. Також я додаю його до макаронів, в супи та піцу – він скрізь гарний! А моя найулюбленіша історія – просто мокати в сацебелі свіжий хрумкий лаваш, просто смакота і не треба нічого!
Беремо помідори, вирізаємо плодоніжки, нарізаємо на півдольки (або великі кубики) і перекладаємо в каструлю з товстим дном.
Помідори для рецепту рекомендую брати стиглі та м’ясисті, з ними соус за смаком вийде максимально насиченим.
Ставимо каструлю на середній вогонь, чекаємо, коли помідори закиплять і проварюємо їх рівно 40 хвилин. За цей час помідори значно зменшуватимуться в обсязі. Іноді потрібно помішувати.
Наприкінці варіння забираємо зайву воду за допомогою половника. Просто ставимо ополоник у центр каструлі, злегка натискаємо і вся вода стече в нього. Під нуль воду прибирати не потрібно, достатньо буде 3-4 половники.
Усю м’якоть перебиваємо в кашу за допомогою блендера. Я, як завжди використовувала свій улюблений комбайн, але можна скористатися занурювальним блендером.
Масу переливаємо назад у каструлю, ставимо на вогонь і варимо 5-7 хвилин.
У чашу блендера відправляємо пару половників помідорної кашки (з каструлі), додаємо гострий перець, часник, мелений коріандр, сушений кріп, хмелі-сунелі та пажитник. Все перемелюємо до однорідності, переливаємо в каструлю до основи і ретельно перемішуємо. Якщо не любите пажитник – не додавайте.
Прикриваємо каструлю кришкою, проварюємо ще 10 хвилин, потім всипаємо цукор, сіль, вливаємо оцет яблучний, перемішуємо, варимо ще 1 хвилину і знімаємо з вогню.
Розливаємо соус по заздалегідь стерилізованим банкам, закручуємо стерилізованими кришками, перевертаємо і залишаємо так до охолодження. Укутувати не треба.
Після остигання прибираємо баночки вже на тривале зберігання. Вони чудово “зимують” у звичайній шафі при кімнатній температурі!
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!