Привіт, дорогі друзі! Ми дуже любимо яблучне повидло. Універсальна заготівля! І до млинців підходить, і пиріжки з ним можна напекти, та й просто на хліб намазати.
Для цього виду заготовки дуже хороші літні сорти плодів. Вони добре розварюються, в них багато пектину. Від цього повидло виходить густим. Але підійдуть і інші сорти. До свого варіанту готування я прийшла досвідченим шляхом. Починалося все з пюре, яке я закручувала для дочки. Перед Вами рецепт, який пройшов вже не одне випробування і зведений до мінімальних витрат сил і часу.
Ну, не люблю я довго возитися з заготівлями. Рідко-рідко, коли я можу три дні присвятити приготуванню якогось особливого варення. А, в основному, намагаюся швидше все приготувати і закатати в банки.
Для приготування однієї літрової банки повидла потрібно:
- Яблука – 1,5 – 2 кг
- Цукор – 1,2 кг
- Вода – 1 ст.
Приготування:
Яблука я добре промиваю під проточною водою. Кожен плід розрізаю на 8 частин. Видаляю насіння і зіпсовані місця. Можна, звичайно, і на чотири частини розрізати фрукт, але коли часточки поменше, то вони щільніше утрамбовуються в ємність для варіння.
Складаю всі нарізані часточками яблука в каструлю. Вливаю туди ж один стакан води. Накриваю кришкою і ставлю на повільний вогонь.
Пропарюю шматочки до тих пір, поки вони не стануть м’якими. Один-два рази перемішую, щоб верхні, ще тверді, часточки перемістити в нижні шари. Коли всі плоди стали м’якими, знімаю з вогню і даю їм охолонути до теплого стану.
Тепер частинами буду подрібнювати всю фруктову масу. Накладаю потроху її в склянку для блендера.
Занурювальним блендером ретельно перетворюю масу в пюре. Кашицю виливаю в каструлю, в якій в подальшому буду варити повидло. І знову наповнюю стакан черговою порцією розм’якшених фруктів. Так все і переробляю.
Виникає питання, чому б блендером не подрібнити відразу всю масу в тій ємності, в якій вона варилася. За моїми спостереженнями, в великому обсязі апарат не зовсім якісно справляється зі своїм завданням. І в пюре можуть залишитися частинки шкірки.
Коли вся подрібнена маса виявилася в каструлі, ставлю її на плиту. І на повільному вогні, періодично помішуючи, доводжу до кипіння.
Як тільки почне закипати, висипаю в нього цукор. Гарненько перемішую, накриваю кришкою і продовжую варіння на повільному вогні, періодично помішуючи.
З цього моменту наше завдання – стежити за тим, щоб не підгоріло. Якщо Ви спостерігаєте, що маса починає прилипати на дно, зніміть її з вогню, дайте трохи охолонути, добре перемішайте, щоб видалити з дна прилиплі скупчення. А потім знову ставте на повільний вогонь.
В процесі варіння пінку я знімаю. Поступово маса буде уварюватися, зменшуватися в обсязі і густіти.
З моменту, коли варення зменшилося на 1 / 3, помішувати доведеться, практично не відриваючись. Якщо потрібно відійти, краще зніміть з вогню. Нехай каструля постоїть і охолоне. Потім знову продовжите випарювання. Я так і робила. Заварю, помішуючи 15-20 хвилин, знімаю. Даю годину-дві постояти. І так до готовності.
Те, що повидло зварилося, Ви зможете побачити самі. У ньому мало залишилося рідини, густа маса. Вона вже не кипить, а пихкає і рідко булькає, викидаючи гарячі бризки. Тому будьте обережні.
Ну, і самий перевірений спосіб – капнути кілька крапель на тарілку. По-перше, вони не будуть розтікатися. А по-друге, знімаючи охололі краплі ложкою, Ви побачите, що вони дуже густі і щільні. Так що час вимикати вогонь.
Поки повидло ще гаряче і перебуває в рідкуватому стані, наповнюю ним суху стерилізовану банку до самого верху.
Наповнену ємність щільно закручую, попередньо вологою серветкою видаливши солодке варення з місць зіткнення з кришкою. Все, закрутила.
Банку перевертаю дном вгору і вкриваю теплим махровим рушником.
Відмінне вийшло повидло. Густе, пишне і дуже ароматне, в міру солодке, з невеликою кислинкою.
А як Ви варите повидло? Розкажіть в коментарях.
Ставте лайки, пишіть коментарі, діліться рецептом з друзями в соцмережах.
Смачного!
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!