Спочатку про рецепт – зараз можна знайти в Інтернеті схожі рецепти, а у мене цей рецепт майже з дитинства. Мама дружила з вчителькою біології і хімії, яка була просто немислимою ентузіасткою всяких експериментів в області саду-города і заготовок.
Це вона познайомила нас з різними травами для консервації, про які тоді просто мало хто знав.
Ось пару баночок огірків з чорнобривцями і трохи пізніше помідорів з ними обов’язково заготовлюю. Тим більше, що це дуже просто і безпроблемно.
Подобається спосіб 2-х або 3-х кратною заливкою без стерилізації — без проблем. Чи не хочете проливати окріп і обпалюватися — можна простерилізувати банки з заготовками.
У стерильні банки укладаю огірки зі спеціями і квітками і листочками чорнобривців. З спецій додаю кріп, часник, листочок хрону і перець горошком.
Тут є одна особливість. Різного кольору квіти чорнобривців мають різний смак. Більш темні — більш ароматні, мають гіркуватий присмак і можуть злегка змінити колір розсолу і огірків.
Тому не рекомендується додавати в 3-х літрову банку більше 3-х квіток. Хоча є рецепти, де кількість квітів в 2 рази більше. Це питання особистого смаку.
Інгредієнти для розсолу:
- 1 літр води
- 2 ст. л. солі без верху
- 4 ст. л. цукру без верху
- 2 ст. л. 9% оцту
Кількість оцту можна регулювати в залежності від способу консервування і обсягу банок. Насправді, це легко і просто. Якщо консервуєте способом 2-х або 3-х кратної заливки, то в розсіл перед останньою заливкою просто додається оцет.
Якщо огірки стерилізуються, то оцет заливається після стерилізації під кришку в кількості, яка залежить від обсягу банки. Я додаю найчастіше оцтову есенцію в цих випадках.
У 3-х літрову банку додаю 1,5-2 ч. Л. 70% кислоти, в 2-х літрову — 1 ч. Л., 1,5 л банку — трохи менше 1 ч. Л., в 1 літрову банку — 1 кавову ложку кислоти.
Банки після стерилізації закручую, перевертаю на кришку і залишаю остуджуватися. Додатково не укутую. А ось якщо консервую методом 3-х кратної заливки, то укутую обов’язково.
Час стерилізації банок з цілими огірками легко вираховується, якщо знати всього кілька базових цифр: банку ємністю 1 літр стерилізують після закипання води в каструлі 5-7 хвилин. Далі, на кожен додатковий літр обсягу додається 2-3 хвилини часу.
Навіть на фото видно, що кінчики огірків, що є сусідами з квіткою, пожовкли. Вони і будуть самими ароматно-пікантними. Смак огірків придбає ледве вловиму терпкість і дуже приємну легку гірчинку.
Описувати смак дуже важка і невдячна справа. Комусь кавун подобається, а комусь свинячий хрящик солодше кавуна. Так і з цими огірками. Якщо не спробуєш — не визначиш “подобається-не подобається”.
Спробуйте приготувати і зрозумієте — Ваше чи ні.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!