
Найсмачніше густе вишневе варення зварене шведським способом “Сілт” (для лінивих) без довгого кипіння у власному соку з додаванням цукру в кінці варіння.
Інгредієнти:
- 1 кг вишні
- 700 грам цукру.
Для початку поясню, що сілт – це не варення, а лише спосіб варіння варення. Причому більш економічний, ніж класичний, на нього потрібно менше цукру і часу, тому вітамінів, що збереглися, в ньому більше.
Отже сілт з вишні це вишневе варення, причому густе. А варення ми любимо. Якщо ягоди ніжні, достатньо і 15 хвилин. Якщо вони щільні — 20-30 хвилин, але їх слід трохи розім’яти для соковиділення. Ще одна з переваг те, що можна використовувати і свіжі ягоди, і «заморозку».
Кількість цукру залежить від кислотності ягід 600-800 г на 1 кг ягід. І зберігати можна за будь-якої температури.
Приготування:
А тепер, власне, до самого процесу. Враховуючи вищесказане, беремо 1 кг вишні і 700 гр цукру.
Миту вишню позбавимо гілочок і кісточок, ягоди намагаємося зберегти ціліше.
Засипаємо ягоди в каструлю або таз і на слабкому вогні, не поспішаючи, нагріваємо вишню.
Поки не побачимо початку закипання і від цього моменту відміряємо хвилин 30.
Якщо раптом вишня не дала сік або його мало, “скріпивши серце”, доливаємо кілька столових ложок води.
Після цього вогонь відразу вимикаємо, засипаємо цукор і не пошкоджуючи ягід, акуратно помішуємо доти, поки цукор повністю не розчиниться.
Відразу ж розливаємо банками і закриваємо. Тут, як ви вже помітили, ми не варимо вишню в цукровому сиропі як у звичному нам варенні. Варимо у власному соку, а по готовності вже додаємо цукор і даємо розчинитись у гарячій вишні. Ось вам і весь сілт.
Якщо ліньки закривати, то отримане густе вишневе варення можна перекласти в негерметичний посуд, дати охолонути і зберігати в морозилці.
Якщо бути точнішим, то зберігати сілт можна за будь-якої температури. До речі це так само дуже зручно, ніж возитися з герметизацією та пастеризацією. Для різноманітності у вас буде ще й заморожене вишневе варення!
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Якщо сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за поширення рецепту!