Ось чому я перестала квасити капусту в бочках чи відрах – квашу капусту для голубців у пакеті!
Не прийнято залишатися без квашеної капусти для голбців в зимовий час, а зараз саме сезон заготівлі капусти. Раніше я квасила капусту в пластиковій бочці, а це досить трудомісткий процес, в який входить тяганина неймовірної кількості води в підвал, а навесні це кількість з підвалу. Щоденне переливання води в бочці, яке так само займає багато часу. Зараз я квашу капусту в пакетах, що набагато зручніше та економніше. Якщо ви любите голубці з квашеної капусти і хочете також заквасити її вдома, запрошую до себе на кухню, де я розповім, як це роблю.
Інгредієнти:
- Капуста 12 кг
- Кріп сухий 1 пучок
- Айва 4-5 шт.
- Корінь хрону 80-100 г
- Сіль 1 кг
- Вода 20 л
Приготування:
Я не дуже довіряю останнім часом виробникам целофанових пакетів, тому використовую відразу по дві штуки, вдягаючи один в інший. Об’єм моїх пакетів 30 літрів.
Об’єм саме 30 літрів – не беру дуже великі, щоб легко їх перенести потім у підвал. Сьогодні заготовляю два пакети.
Для аромату капусти використовую сухий кріп із парасольками та айву. Айва надасть капусті не тільки аромату, а й красивого жовтого кольору.
Якщо немає айви, не переживайте. Можна обійтися без неї. Багато людей додають сухі зерна кукурудзи, які так само нададуть кольору. Але повторюся, айва та кріп не обов’язкові інгредієнти.
Промиваю кріп під проточною водою, а айву очищаю від насіння та нарізаю на часточки. Складаю на дно пакетів.
Ще я обов’язково додаю корінь хрону. Але з ним потрібно бути обережним, якщо не хочете отримати “ядрену” капусту. Його треба додати зовсім небагато. Тоді капуста набуде неповторного смаку з віддаленою ноткою хрону. Для двох пакетів я взяла невеликий корінь.
Після очищення залишилось 81 грам. Тобто, по 40 грамів на пакет. Цього достатньо. Склала хрін у пакети.
Тепер капуста. Про неї теж скажу кілька слів. Капусту потрібно вибирати не “дубову”, а м’яку. Коли руками натискаєш на головку капусти, вона має трохи вдавлюватися і хрумтіти. Саме така капуста зрештою і вийде для голубців. Листя відокремлюватимуться відмінно один від одного. Вирізаю качан. Але не повністю. Маленький трикутник. Це необхідно для того, щоб розсіл потрапив усередину капусти. Та й часто буває, що капуста псується через те, що качан не встиг просолитися.
Складаю капусту у пакети.
Одна головка у мене дуже велика, тому я розділив її на дві частини. Все одно листя з нього буде придатним для смачних голубців. До речі, в розрізі видно, яка капуста “пухнаста”.
Залишилось приготувати розсіл. Для цього у звичайну холодну воду всипаю сіль із розрахунку 500 грамів солі на 10 літрів води. Сіль обов’язково брати кам’яну, не йодовану!
Розчинити сіль у воді, перемішуючи.
Залити розсіл у пакети.
Мені потрібно залити по 10 літрів розсолу на 1 пакет.
Зав’язую дуже щільно пакет, але перед цим “виганяю” з нього якнайбільше повітря.
Складаю пакети на лоджії. Поки на вулиці немає заморозків і температура вища за нуль, залишаю капусту кваситься тут. Перший тиждень, щодня струшую пакети. Наступні два тижні струшую пакети один раз на два дні. Потім виношу їх до підвалу і залишаю там ще на два тижні. У результаті через 5-6 тижнів (залежно від сорту та розміру качанів) капуста готова.
Зберігається така капуста у прохолодному місці до наступного літа без проблем. Хоча багато її не буває. Сьогодні кваситиму чергові два пакети. Все ж таки порційне квашення краще, ніж у загальній бочці. І в рази економніше. Спробуйте ви так заквасити. Дуже смачно та зручно. І тоді взимку і ви зможете насолодитися смачними голубцями із квашеної капусти.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!