Рецепт у нашу сім’ю прийшов давно, я пам’ятаю цю заготівлю ще з раннього дитинства, часто відкривали та їли просто з відвареною картоплею – смачно було! Зараз, банок 10-12, ми закручуємо щороку обов’язково і всі завжди з’їдаємо. Штука не тільки смачна, а й зручна – наварив картоплі, нарізав хліба, відкрив баночку та вечеря вдалася на славу!
Кільку багато хто недолюблює і це ще м’яко сказано) Упевнена, всі противники і нелюбителі просто не куштували по-справжньому смачної кільки. Жарти жартами, а заготівля, справді, дуже смачна виходить! Хто пробували так готувати – у всьому зі мною погодяться!
За ціною кілька недорога, овочі зараз теж доступні, а у багатьох і свої, тому таку заготівлю можна сміливо назвати бюджетною і доступною.
Інгредієнти та пропорції:
- Кілька – 1,5 кг.
- Помідори – 1,5 кг.
- Цибуля – 400 г. (в очищеному вигляді)
- Морква – 650 г. (в очищеному вигляді)
- Сіль – 1,5 ст. л.
- Цукор – 3 ст. л.
- Оцет 9% – 3 ст. л.
- Олія
З цієї кількості інгредієнтів виходить рівно 2 літри готового продукту.
Приготування:
✅ Кільку ретельно промиваємо, зрізаємо голову і вичищаємо всі начинки. Хребет вирізати не потрібно, в процесі приготування всі дрібні кісточки розваряться і взагалі не відчуватимуться.
✅ Помідори перемелюємо в кашу за допомогою блендера, переливаємо в каструлю, ставимо на вогонь, доводимо до кипіння і варимо на невеликому (у мене 4 з 10) вогні рівно 30 хвилин.
✅ Поки варяться помідори, підготуємо засмажку. У сковороду з олією закладаємо цибулю дрібним кубиком, терту моркву і обсмажуємо овочі до м’якості та легкої золотистості.
✅ Через 20 хвилин відправляємо в каструлю готову засмажку та очищену кільку.
✅ Всипаємо цукор, сіль, ретельно перемішуємо, прикриваємо кришкою (саме прикриваємо, а не накриваємо) і тушимо на повільному вогні рівно 1 годину.
За цей час кілька разів потрібно перемішати.
✅ За 10 хвилин до готовності вливаємо 9% оцет, добре все перемішуємо, чекаємо час, що залишився, і знімаємо з вогню.
✅ Розкладаємо все заздалегідь по стерилізованих банках, закручуємо стерилізованими кришками, перевертаємо і ставимо під шубу до охолодження.
Зберігати баночки можна і в холоді, і за кімнатної температури! Вони відмінно зимують у звичайній кухонній шафі або коморі.
Виглядає, можливо, не супер естетично, але це не головне, головне тут – це смак. Це в сто разів смачніше за будь-які рибні консерви з магазину! Коли немає часу на приготування або просто лінь – штука ідеальна, відварив гарнір, відкрив баночку і їж. І не просто їж, а їж смачно! Якщо не пробували, наполегливо рекомендую, якщо приготуєте і робитимете постійно!
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!