
Наша постійна і одна з улюблених заготовок з кабачків та баклажанів на зиму, вона в мого батька на першому місці, готую завжди обов’язково багато, торік навіть не вистачило.
Інгредієнти:
- Баклажани 1 кг
- Кабачки 1 кг
- Перець солодкий (в мене ласточка) 500 г
- Морква 500 г
- Цибуля ріпчаста 500 г
- Помідори 500 г
- Часник 6 зубчиків
- Цукор 20 г
- Сіль 30 г
- Оцет 9% 40 г
- Перець чорний мелений за смаком
Пропорції на 3 банки по 0,5 л
Приготування:
Таку ікру я готую в товстостінній каструлі з антипригарним покриттям (так нічого не прилипне, якщо забути перемішати). На олії при середній температурі обсмажую цибулю нарізану маленькими кубиками близько 8 хвилин до прозорості.
Потім додаю моркву нарізану маленькими кубиками та обсмажую ще 5 хвилин, завжди помішуючи.
Потім кладемо нарізані дрібними кубиками кабачки (максимум 1х1 см). Якщо кабачки молоді, то шкірку не знімаю, забираю лише пошкоджені некрасиві ділянки. Якщо кабачок вже більший і старіший, то потрібно прибрати насіння, так як воно вже стає жорстким і зняти шкірку.
Коли кабачки прогріються, виділиться рідина і вони злегка зменшаться в обсязі. Тоді додаю солодкий перець нарізаний маленькими кубиками, я беру перець “Ласточка”, він соковитий, смачний і добре підходить для заготовок, до того ж не дорогий влітку.
Перемішаємо і за 5 хвилин додаємо баклажани нарізані маленькими кубиками, як кабачки. Баклажани попередньо потрібно очистити від шкірки.
Тушу ікру з відкритою кришкою, тому що виділяється досить багато соку і він повинен випаровуватися. Овочі повинні стати м’якими, поміняти колір до коричневого та шматочки овочів стануть дуже маленькими, на весь процес тушкування у мене йде близько 40-50 хвилин, залежно від овочів.
Тоді додаю помідори нарізані маленькими шматочками, за бажання можна прибрати шкірку, але я цього не робила. Тушкуємо до випаровування рідини.
Наприкінці додаю цукор, сіль, часник, перець чорний мелений і оцет. Тушу ще 10 хвилин, частина оцту випарується і в готовій ікрі не буде запаху та смаку оцту, особливо коли постоїть вже законсервованою. Оцет додаю обов’язково, тому що закриваю ікру на зиму та зберігаю при кімнатній температурі. Якщо готуєте ікру просто на вечерю, то оцет можна не додавати.
Розливаю готову гарячу ікру по стерилізованих банках і закриваю стерилізованими кришками.
Закриті банки перевертаю кришкою донизу, накриваю теплою ковдрою або рушником і залишаю до повного охолодження, потім знову перевертаю та перекладаю на зберігання.

Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!