Аджика на зиму без оцту та без стерилізації, але з помідорами.
Покроковий рецепт
1. Спочатку пропускаємо через м’ясорубку очищений промитий часник, окрему миску. Миску з часником накриваємо, ставимо поки що в холодильник до потрібної години.
2. Слідом через м’ясорубку (мити після часнику не потрібно) пропускаємо свіжу солодку та соковиту моркву, шматочки солодкого болгарського перцю та ще пару стручків гострого перцю. Це аджика і кількість гостроти має в ній переважати, хоча ніколи не заборонялося додавати все це до смаку.
3. Яблука для аджики на зиму використовую дрібні, але не кислі. Видаляю лише серцевину, шкірка розвариться і так. Якщо хочете, можна і почистити яблука зверху.
4. Залишається перемолоти помідори. Вибирайте по можливості м’ясисті плоди та ніколи не використовуйте зіпсовані! Помідорів більше, якщо порівнювати з іншими овочами.
5. Отже, в каструлю з товстим дном або казан переливаємо овочеву масу: моркву, солодкий перець і гострий перець, яблука і помідори.
6. Вливаємо відразу олію – це соняшникова рафінована. Комусь здасться, що олії використовується занадто багато, але це не так. Аджика на зиму у нас без оцту, кислоти томатів вистачить для зберігання, але й шар з олії зверху не завадить, створить найкраще середовище для збереження заготовки.
7. Після закипання потрібно томити аджику при малому кипінні, тобто не варити, намагаючись прискорити процес, а розварювати на слабкому вогні. Таким чином, аджика стане не тільки густішою, але й ніжнішою, усі шматочки розваряться, і ніхто не відчує окремо овочі, вони створять одну композицію смаку. Томимо 2 години в цілому, не накриваючи кришкою і помішуючи час від часу, щоб не пригоріла. Тому зручно використовувати товстостінний посуд і з високими бортами.
8. Поки готуємо банки, обов’язково помиємо їх харчовою содою без миючих засобів та стерилізуємо у зручний спосіб. У духовці практичніше, тому що поставити в неї можна багато банок, і вони залишаться гарячі, коли аджика довариться. Усього потрібно 20 хвилин, температура 110-130 градусів і ставимо банки відразу в холодну духовку на решітку.
9. Кришки кип’ятимо 3 хвилини і поки залишаємо в окропі.
10. За 15 хвилин до закінчення 2х годин, додаємо в аджику з помідорів з яблуками – часник … Аджика буде гострою з такою кількістю цього інгредієнта, але все ж таки терпимо.
11. Сіль та цукор також за смаком можна додати. Оригінальний рецепт із старої книги зовсім виключає ці добавки, але без них виходить прісно. У будь-якому випадку пробуйте, але пам’ятайте, що холодна аджика завжди більш солона, ніж гаряча.
12. Томимо ще 15 хвилин, що залишилися, і відразу розливаємо аджику по ще гарячих стерильних банках, слід аджику перемішувати, щоб олії було в рівній кількості в кожній банці.
13. Закручуємо туго кришками і перевернемо, так перевіримо герметичність кришок і додатково обробимо гарячою приправою всередині саму кришку.
14. Аджика на зиму може зберігатися у квартирі, хоча зовсім не містить оцту. Виходить густою в міру кислою, в балансі сіль та цукор. З пельмешками ми таку приправу дуже любимо, раджу і спробувати!
❗ ВИХІД: 3 літри + трохи на пробу
Інгредієнти:
- морква свіжа – 500 г = 3 моркви середнього розміру
- перець солодкий болгарський червоний – 500 г = 3-4 стручки великих
- гострий перець (за смаком можна) – 2 стручки
- яблука (краще не кислі) – 500 г = 3-4 яблука середнього розміру
- помідори (бажано м’ясисті) – 1500 г = 5-6 великих томатів
- соняшникова рафінована олія – 500 мл = 2 склянки (об’ємом 250 мл)
- часник (за смаком) – 300 г = 6-8 головок
- сіль (за смаком) – 30 г = 1 ст. л. з гіркою
- цукор (за смаком) – 60 г = 4 ст. л. без гірки
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!