Готую знамените грузинське “лобіо”, як я люблю! Проста, доступна і неймовірно смачна става зі звичайної квасолі!
Варіантів приготування лобіо налічується не один десяток, в кожній родині це знаменита страва і всі готують по-своєму. Сьогодні покажу, як готують його в нашій родині я. Рецепт трішки нетрадиційний, але незважаючи на це лобіо виходить чудове!
Приготування:
1. Квасолю заливаємо холодною водою і залишаємо на 8-10 годин. Після замочування зливаємо воду, перекладаємо в каструлю, заливаємо водою, ставимо на вогонь, доводимо до кипіння, проварюємо рівно 5 хвилин і зливаємо воду.
2. Знову заливаємо квасолю чистою водою, доводимо до кипіння, закладаємо лавровий лист, половинку перцю чилі і варимо на повільному вогні 1 годину.
3. На олії обсмажуємо до золотистості цибулю дрібним кубиком, потім додаємо томатну пасту, аджику, прогріваємо 1-2 хвилини і прибираємо з вогню.
На цьому етапі додають ще дроблені волоські горіхи. Мені в лобіо вони не подобаються, тому я цей крок пропускаю.
4. З квасолі зливаємо сік, прибираємо перець з лаврушкою і розминаємо за допомогою товкача так, щоб залишилася і ціла квасоля.
Сік не виливаємо, він ще знадобиться.
5. До квасолі відправляємо лушпиння засмаження і спеції: мелений коріандр, пажитник, імеретінскій шафран, чебрець, тертий часник і сіль. Поступово вливаємо сік, регулюючи густоту, ставимо на вогонь і проварюємо рівно 5 хвилин.
6. Додаємо дрібно рубане стебло селери, зелень кінзи, гарненько перемішуємо і знімаємо з вогню.
Якщо не любите кінзу, можна додати петрушку.
Найбільше мені подобається лобіо з соусом ткемалі або сацебелі, і, обов’язково, зі свіжим пшеничним хлібом або коржами.
Знаю, що будуть коментарі на тему, що це взагалі не лобіо, так як в складі немає ні волоських горіхів, ні оцту. Мені в цій страві не подобається ні те, ні інше, тому я не додаю. До слова, такий рецепт без цих інгредієнтів теж є і називається він саме лобіо і ніяк інакше. Та й хто б що не говорив, виходить чудово! Якщо любите квасолю, спробуйте обов’язково, дуже смачно!
Інгредієнти:
- Квасоля – 450 г.
- Цибуля – 2 шт.
- Лавровий лист – 1 шт.
- Гострий перець – половинка
- Томатна паста – 1 ч. л.
- Аджика – 1 ч. л.
- Коріандр – 0,5 ч. л.
- Пажитник – 0,5 ч. л.
- Імеретинський шафран – 0,5 ч. л.
- Чебрець – 0,5 ч. л.
- Часник – 3 великі зубчики
- Сіль – 0,5 ст. л.
- Селера – 1 стебло
- Кінза – пучок
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!