У сучасному світі, давно у продажу не знайти нормальної тушонки, але завжди можна приготувати її самому. По-перше, ви знаєте, яке м’ясо та спеції туди кладете, а по-друге, смак незрівнянний із покупною.
Рецепт, який я вам сьогодні пропоную найпростіший, але й перевірений роками. Тушонка виходить найніжнішою, смак як “той” з далекого минулого, коли в консерви справді клали м’ясо.
Інгредієнти:
Для 1 банки (700 мл)
- Свинячий ошийок
- Лавровий лист 1 шт.
- Перець запашний 1 горошина
- Перець чорний 5-7 горошин (якщо любите можете свіжо змелений додавати, а не горошком)
- Сіль 1 ст. л. на 1 кг м’яса
Приготування:
Як на мене, найсмачніша тушонка виходить зі свинячого ошийка. Там є жирок і м’ясо. Але якщо ви вважаєте, що це дуже дороге м’ясо для тушонки, запевняю, що ні. Ви ж не на продаж готуєте, а собі (як каже мій чоловік: для чого себе обманювати?). Найкраще з’їсти на один раз менше, але смачно, хоча вибір м’яса за вами.
Нарізаю ошийок на невеликі шматки і складаю в миску.
Далі важливо дотриматися пропорції м’ясо-сіль. Додаю на кожен кілограм м’яса одну столову ложку солі без верху. Перемішую та залишаю на 15 хвилин.
Я заготовляю тушонку у 700-грамових та у 500-грамових банках. Банки використовую з кришками, що закручуються. У чисті та сухі банки викладаю на дно по одному лавровому листку. По одній горошині запашного перцю та по 5-7 горошин чорного перцю.
Викладаю в банки м’ясо. Залишаю зверху вільне місце приблизно на 1 см і щільно закручую кришки.
Далі буде потрібна глибока каструля. На дно стелю рушник. Викладаю банки та заливаю холодною водою.
Вода повинна бути вищою за рівень кришок приблизно на 2 см.
Вмикаю плиту. Після закипання зменшую потужність плити до можливого мінімуму. Вода в каструлі повинна ледве пузиритися. Залишаю на 5 годин. Періодично доливаю окріп, тому що вода випаровується. Це важливо, щоб банки перебували повністю в окропі.
Після закінчення часу вимикаю плиту. Накриваю каструлю кришкою і залишаю до повного остигання. Зазвичай це займає 12-15 годин.
Холодні банки виймаю з каструлі та обсушую. Спочатку м’ясний сік у банках буде рідкий, але в міру зберігання в прохолодному місці рідина желюється.
На виході, з 5 кг нашийка вийшло 6 – 700-грамових та 3 – 500-грамові банки. Я вважаю, що результат гарний.
Вже за 24 години в холодильнику м’ясний сік став як желе. Спеціально вам відкрила банку, щоб показати, як м’ясо розходиться на волокна. А аромат від тушонки без автоклава точно, як з дитинства.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!