Ось так я готую справжні смачні медові домашні пряники, вони довго зберігаються і щодня стають ще смачнішими.
Інгредієнти:
Вихід – 35 пряників
- Вода 75 мл
- Молоко 75 мл
- Яйця 1 шт
- Цукор 120 г
- Сіль 1/3 ч. л.
- Мед 70 г
- Вершкове масло 50 г
- Борошно 420 г (+/-)
- Розпушувач 10 г
- Ванілін ¼ ч. л
- Кориця ½ ч. л.
- Імбир мелений 1/3 ч. л.
- Кардамон 1/3 ч. л.
Глазур:
- Цукрова пудра 100 г
- Сухий білок (альбумін) 5 г
- Вода 35 г
- (Або 1 білок замість альбуміну та води)
- Лимонний сік 2 ч. л.
- Ванілін щіпка
Формочка кругла 4,5 см
Приготування:
1. У сотейнику чи каструльці з’єднуємо молоко, воду, вершкове масло, мед, цукор та спеції зазначені в описі. Спеції можна змінювати на свій смак, а молоко можна замінити повністю на воду. Якщо мед зацукрився нічого страшного, він також підходить. Якщо у Вас алергія на мед можна додати штучний або повністю виключити його, тоді борошна знадобиться ще менше. Але я раджу, по можливості, додати мед, так пряники будуть м’якшими, смачнішими і краще зберігатимуться.
2. Усі ці інгредієнти потрібно розтопити на середньому вогні, не варто доводити суміш до кипіння.
3. Знімаємо з вогню, можна перелити в посуд для замісу тіста і дати трохи охолонути, щоб при додаванні яйця воно не згорнулося. Суміш має залишатися гарячою, але не сильно, тому що пряники будуть на заварній основі. У трохи остиглу масу додамо яйце і відразу перемішаємо вінчиком.
4. Потім просіюємо борошно разом з розпушувачем і замішуємо липке тісто, але воно відходить від стінок і тримає форму. Якщо переборщити з борошном і тісто зробити густішим і липким пряники вийдуть жорсткими. Бо борошно у всіх відрізняється, то додавайте поступово і кількість може знадобитися інакша, трохи більше чи менше, ніж у мене.
5. Таке тісто можна на якийсь час прибрати в холодильник, щоб стало густіше або просто присипати робочу поверхню борошном, викласти тісто, його теж присипати борошном і розкачати в пласт товщиною 1 см, якщо розкачати тонше, то пряники будуть жорсткішими і так добре не піднімуться . Намагайтеся не вмішувати в тісто борошно при розкачуванні.
6. Вирізаємо формою будь-які фігурки, у мене коло 4,5 см в діаметрі, виходить 35 пряників. Якщо форма липне до тіста, присипте борошном.
7. Випікаємо при 180 градусах 10 хвилин, пряники залишаться світлими, а готовність можна перевірити зубочисткою. Час випікання залежатиме від розміру пряників, але якщо їх пересушити, будуть жорсткими.
8. Після випікання пряникам потрібно дати остигнути.
9. Я робила глазур із сухого білка, так виходить безпечніше, кількість розрахувала, так щоб можна було замінити 1 звичайним білком і готувати за тією ж аналогією, якщо на альбумін немає можливості готувати. Якщо готуватимете глазур із звичайного білка, то в тісто можна додати тільки жовток.
10. Альбумін потрібно змішати з водою кімнатної температури, він візьметься грудочками, тому залишимо його на 30 хвилин, щоб розчинився, потім перемішаємо і грудочок не буде.
11. Всипаємо цукрову пудру та перемішуємо до однорідності. Якщо глазур вийде занадто густа, додати 1-2 чайні ложки кип’яченої води кімнатної температури, якщо рідка, то додайте ще цукрової пудри.
12. Наприкінці додамо 2 чайні ложки лимонного соку та щіпку ваніліну. Перемішаємо.
13. Вмочуємо пряники в глазурі, надлишкам потрібно стекти або зняти чайною ложкою. Якщо глазур зробити рідкою, то вона сильно стікатиме, якщо густа, то не вистачить на всі пряники. У мене вистачило глазурі ідеально на все і нітрохи не залишилося.
14. Глазур висихає близько 15 хвилин, але потім пряникам потрібно “дозріти”, так вони стануть ще смачнішими і набудуть саме того пряникового смаку. Краще зробити пряники увечері та залишити дозрівати при кімнатній температурі на ніч. Можете навіть порівняти смак та м’якість пряників відразу після приготування і наступного дня.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!