Люблю прості, безклопотні рецепти, а якщо ще це і смачно, та ще й заготівля про запас — любов зростає в рази. Колекціоную і пробую все, що спрощує працю і скорочує час приготування. Це ще один рецепт, моєї обов’язкової заготовки на зиму
Для заготівлі краще використовувати недозрілий аґрус ( коли зерна у ягід ще не визріли, а м’якоть вже ніжна, придатна для переробки ). Але це необов’язково. Я готую з будь-якого. Просто кислий краще желірується. Колір ягід не має значення.
Обожнюю цей рецепт за простоту, швидкість і потребою відмивати каструлю після варіння варення. Варення готується в духовці, на деку. Щоб його не відмивати, я вистилаю деко фольгою, яку просто викидаю потім.
Ягоди мию, зрізаю цвітоноси і гілочки, обсушую.
Рецепт дуже простий: на 1 кг ягід нам буде потрібно 300 гр. цукру.
На чисте деко, вистелене фольгою, викладаю вимиті ягоди аґрусу в один шар.
Зверху засинаю аґрус цукром.
Розігріваю духовку до 200 градусів. Якщо у Вас вона “термоядерна”, то почніть з 180 градусів. Деко з ягодами ставлю в духовку. Чекаю, щоб маса закипіла, після цього витримую мінімум 10 хвилин.
У мого аґрусу товста шкірка. Тому я кип’ячу довше, не 10, а 20 хвилин. Коли готую з зеленого тонкошкірого аґрусу, то вистачає і 10 хвилин.
Потім вируючу масу прямо з дека перекладаю в простерилізовані банки.
Банки закручую відразу ж. Залишаю остигати і прибираю на зберігання. Консистенція таким чином приготованого варення відрізняється від звареного традиційним способом, воно густіше. Сиропу дуже небагато, але його ідеально вистачає, щоб покрити ягоди.
Ми звикли, що варення треба варити в тазу або каструлі і обов’язково знімати пінку. Так ось саме таке варення пропускає всі ці кроки. Це дуже спрощує процес приготування і скорочує час приготування заготовки.
Спробуйте приготувати. Це дуже просто і дуже смачно.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!