В сезон яблук саме час зробити старовинний і смачний напій – сидр. Це зовсім не складно і доступно кожному. Можна зробити два варіанти – дуже схожий на відмінне біле вино і газований сидр. Газований сидр відмінно буде відкрити в новорічну ніч замість шампанського. Ви здивуєтеся наскільки він смачніше і корисніше, ніж те “шампанське”, яке продається в наш час в магазинах. Та й вартість пляшки дуже низька.
Для приготування сидру нам знадобляться яблука. Яблука краще брати максимально солодкі і соковиті.
Необхідно підготувати ємність в якій буде відбуватися зброджування нашого вина. Для цих цілей найкраще використовувати скляну банку. Чим більше розмір банки, тим більше вийде готового сидру. Так само можна користуватися харчовими пластиковими відрами і каністрами. Навіть можна взяти звичайну п’ятилітрову пляшку з під чистої води яка продається в магазині.
Також нам знадобиться забезпечити вихід газів з ємності і непопадання повітря всередину. Для цього можна скористатися гідрозатвором, який зараз не проблема придбати або, виконавши в пробці отвір по-старому, вставити трубку і опустити в баночку з водою. Другий кінець трубки опускається в невелику баночку з чистою водою.
Яблука миємо, прибираємо всі підгнилі місця. Тепер наше завдання видавити сік з яблук. Як ви будете видавлювати сік – це вже на ваш розсуд. Краще скористатися соковижималкою або пресом для соку. Якщо ви будете використовувати прес, яблука необхідно спочатку подрібнити, а вже потім тиснути з них сік.
Після того, як сік отриманий в достатній кількості, заливаємо його в нашу ємність, де він і буде зброджуватися. Обов’язково залиште місце під піну. Приблизно десять сантиметрів буде досить. Ємність необхідно попередньо добре помити і добре прополоскати холодною водою. Якщо вода пахне хлоркою, необхідно дати ємності “продихатися” пару годин.
Після заливки соку, нам знадобляться або винні дріжджі, придбані заздалегідь в магазині для виноробів, або пара жмень немитого винограду. Краще використовувати саме дріжджі – вони не додадуть напою зайвого виноградного смаку.
Дріжджів знадобиться 10 гр. на 30 літрів соку. Беріть тільки чисту культуру ( без добавок ). Підійдуть найпростіші винні дріжджі. Також непогано показують себе дріжджі для пива. Додайте дріжджі в ємність з яблучним соком і перемішайте.
Якщо використовуєте виноград, він повинен бути обов’язково немитий ( дріжджі знаходяться на поверхні винограду ). Виноград засипте в вашу ємність і розмішайте. Роздавлювати його не обов’язково.
Після необхідно закрити ємність під гідрозатвор і поставити в темне місце на бродіння. Температура соку повинна бути в районі 25-30 градусів ( при внесенні дріжджів ). Можна попередньо його підігріти. Це необхідно для початку активного бродіння. Приблизно через добу ви побачите “бульки” – бродіння почалося.
Після того, як “бульки” припиняться, сидр почне освітлюватися. Значить наш сидр готовий, і потрібно його акуратно перелити в пляшки за допомогою тонкого шланга. Звичайно, пляшки повинні бути чистими. Закупорюємо їх пробкою і відправляємо на зберігання.
Якщо ви хочете зробити газований сидр – необхідно взяти пляшки з під шампанського, пробку і обов’язково музлі ( дріт на пробку ). Насипаємо в кожну пляшку двадцять п’ять грам цукру, наливаємо наш сидр, закупорює, збовтуємо. Ми залишаємо на 14 днів при кімнатній температурі. Потім прибираємо в прохолодне місце або підвал.
Коли настануть Новорічні свята, всі ваші праці окупляться з лишком! Смачних вам напоїв!
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!