Саме з такою назвою вони потрапили в мою кулінарну записну книжку “300 років тому”. Готую їх рівно стільки років, скільки займаюся заготовками. Це самий безклопітний і простий рецепт в моїй колекції смачних заготовок. Я його завжди залишаю наостанок, на самі пізні помідорні заготовки. Дуже люблю цей рецепт не тільки за дивовижний смак, але і за простоту виконання і надійність.
Помідори вибираю для заготівлі невеликі, рівні, однакові за розміром, а перець можна брати будь-який: і зелений, і червоний або помаранчевий.
Саме ці помідори перестала закривати в 3-х літрових банках. Домашні попросили готувати в банках меншого обсягу. Тому що, якого б розміру банку не була, вміст завжди знищувався за один присід.
Ось і вирішили, що пора перейти на банки меншого розміру, щоб перестати об’їдатися. Зупинитися і відірватися від помідорів немає ніяких сил. Так адже і розсіл до останньої краплі випивається завжди.
Банки мию і прогріваю в духовці. Кришки кип’ячу. На дно банок укладаю парасольки кропу, лист хрону, чорний перець горошком, зубчики часнику і шматочок пекучого перцю.
У банки укладаю помідори, пересипаючи кожен ряд дрібно порізаним солодким перцем так, щоб заповнилися порожнечі між помідорами. Заповнюю таким чином банки вище плечиків.
Інгредієнти для розсолу:
- 1 літр води
- 1 ст. л. цукру ( без гірки )
- 1 ст. л. великої солі з горбком
Розсіл кип’ячу 2 хвилини, киплячим заливаю помідори в банку. У кожну банку додаю 70% оцтову есенцію з розрахунку: 1 ч. Л. (7 ч. л. 9% оцту) на трилітрову банку. Сьогодні консервувала в 1,5 літрових банках. Додавала 0,5 ч. Л. есенції в банку.
Банки герметично закручую, перевертаю на кришку, вкриваю чимось теплим і залишаю до повного охолодження.
Спробуйте приготувати – це дуже просто і дуже смачно.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!