Готую прямо зараз і на зиму, обов’язково заготовляю! Улюблена червона ікра з буряка! Дешево, смачно та виручить не раз!
Багато хто чомусь не любить, а я бурякову ікру люблю з самого дитинства, з чорним хлібцем завжди їла і їм із задоволенням. Рецептів такої ікри дуже багато, я сьогодні покажу наш улюблений, із простим складом і де, на мою думку, немає нічого зайвого.
Зараз ми готуємо просто на поїсти, а трохи згодом, ближче до жовтня, обов’язково закатаємо і на зиму. Щороку, хоч би 20 невеликих баночок, робимо обов’язково. Тримати таку ікру у домашньому арсеналі завжди зручно та корисно! Можна швидко зварганити суп, в салат додати або просто з хлібом перекусити. Рецепт перевірений часом та ікра виходить дуже смачна, сміливо готуйте та пробуйте!
Список продуктів та пропорції:
- Буряк – 1,5 кг.
- Помідори – 1 кг.
- Цибуля – 500 г.
- Солодкий перець – 500 г.
- Сіль – 1 ст. л з гіркою (спробуйте і регулюйте сіль за смаком)
- Часник – 6-7 зубчиків
- Лавровий лист – 1 шт.
- Чорний перець
- Олія
З цієї кількості інгредієнтів виходить 1,5 л готового продукту.
Приготування:
✅ У каструлі розігріваємо олію і, перш за все, відправляємо обсмажувати цибулю до хорошого золотистого кольору.
✅ Як тільки цибуля підрум’янилася, закладаємо солодкий перець і обсмажуємо приблизно 3-4 хвилини, поки перець не стане м’яким.
✅ До обсмажених овочів відправляємо в каструлю тертий на дрібній терці буряк, перемішуємо і готуємо все разом ще 7-8 хвилин.
✅ Далі додаємо перемелені у кашу помідори, накриваємо каструлю кришкою і готуємо на середньому (у мене це 5 з 10) вогні рівно 20 хвилин, періодично помішуючи.
✅ Через 20 хвилин відкриваємо кришку, всипаємо сіль, міняємо вогонь на максимальний і тушимо, поки не випарується вся рідина, на це йде приблизно 10 хвилин.
✅ Як тільки в каструлі не залишилося зайвої вологи, додаємо тертий часник, чорний мелений перець, закладаємо лаврушку, перемішуємо, тушимо ще 5 хвилин і знімаємо з вогню.
✅ Розкладаємо ікру заздалегідь стерилізовані банки, закручуємо стерилізованими кришками і ставимо під шубу до охолодження.
Перед розкладкою не забуваємо позбутися лаврушки!
Після остигання прибираємо баночки на зберігання. У мене така ікра чудово зберігається в домашній темній коморі за кімнатної температури. Оцет тут не використовую, в доданих помідорах достатньо власної кислоти, за рахунок цього заготівля і зберігається. Якщо ви сумніваєтеся, то зберігаєте баночки в холодильнику або ж на балконі – зараз вже не жарко.
Загалом ікра виходить чудова! Ми більшу частину з’їдаємо просто із хлібом – ну а чому б і ні, смачно ж! У якийсь салат додати – це теж завжди зручно і смачно. Загалом, застосувати можна куди тільки душа забажає! Якщо не готували, сміливо спробуйте, відмінний рецепт!
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!