Виявилося, що це дуже просто, а на смак – просто немає слів. Не схоже ні на що! Зберігайте, Ви повинні мати цей рецепт у своєму записничку.
Рецепт “Цвєтаєвського” пирога з яблуками

Випічку з яблуками я дуже люблю, із задоволенням печу і в яблучний сезон, і взимку з покупних яблук. Я довго наважувалася спекти знаменитий “Цвєтаєвський” яблучний пиріг, мені здавалося, що це складно: а потрібно лише зробити корж, потім заливку.
Виявилося – все простіше простого! Недаремно пиріг вважається класикою. Тісто для нижнього коржа виключно слухняне в роботі, в готовому виробі дуже тоненьке, але не рветься, відмінно утримує начинку. А заливка взагалі готується буквально “одною лівою”.
Найскладніше – начистити і нарізати яблука, решта робиться на раз-два-три.
За смаком пиріг також перевершив усі очікування: найніжніша начинка на тоненькому, дуже смачному коржі! Говорячи коротше: ні на що не схоже, але просто дивовижно!
Рецептів “Цвєтаєвського” пирога трапляються у кілька різних варіаціях, але мені найбільше сподобався цей, і я не помилилася.
На форму 26 см
Інгредієнти:
- Яблука 1 кг
Для тіста:
- Масло вершкове або маргарин 150 г
- Сметана 0,5 склянки
- Борошно 1,5 склянки
- Сода гашена 0,5 ч. л. (або розпушувач 1 ч. л.)
- Сіль – щіпка
Для заливки:
- Сметана 1 склянка
- Цукор 1-1,5 склянки
- Сіль – маленька щіпка
- Яйце 1 шт
- Борошно 2 ст. л.
- Ванілін (за бажанням)
Приготування:
Готуємо тісто. Масло злегка підтоплюємо та додаємо до нього сметану.

Всипаємо борошно, дрібку солі і додаємо погашену соду (або розпушувач).

Замішуємо дуже м’яке тісто.

Викладаємо тісто у форму. Просто пальчиками розтягуємо його по дну, формуємо бортики.

Забираємо форму з тістом у холодильник! Це важливо.
Готуємо заливку. Яйце розтираємо з цукром і щіпкою солі.

Додаємо сметану, борошно та ванілін.

Все перемішуємо ложкою. Заливка вийде рідкою.

Беремося за яблука. Я використала два види: кисленькі та дуже солодкі.

Яблука очищаємо, видаляємо серцевину. Нарізаємо дуже тонкими скибочками. Можна користуватися терткою для картоплі: така зазвичай є на всіх тертках.

На такій тертці нарізка яблук не забирає багато часу.

Збираємо пиріг. Дістаємо форму з тістом із холодильника. Підправляємо борти. З охолодженого тіста борти робляться дуже легко. Викладаємо на корж яблука. Поливаємо їх заливкою.

Випікаємо пиріг за 180 гр. С близько 50 хвилин.

Готовому пирогу краще дати охолонути. Ми, звичайно, не витримали, почали пробувати майже гарячим: смачно незрівнянно, але ріжеться дуже погано.

А ідеальним пиріг робиться, якщо остудити його у холодильнику. Ось тоді смак – зовсім дивовижний! Нагадує печені яблучка у пломбірі. Хоча, передати важко – треба пробувати!

А я чекаю на ваші коментарі, відгуки, поради, доповнення! Дякую за увагу до моїх рецептів!



