Таку заготовку цього року я робила вперше. Усього закрутила три банки, одну для проби відкрила, а дві інші відправила до шафи і дістану лише на великі свята.
Рецепт дещо трудомісткий, але результат виправдовує абсолютно все! І перець і баклажани виходять просто шалені, ми цілу банку втрьох вм’яли під м’ясо з картоплею. Чи рекомендую я пробувати? Так, однозначно раджу! Взимку пара таких баночок стане справжнім святом!
Список інгредієнтів та пропорції:
- Солодкий перець – 10 шт.
- Баклажани – 3 шт.
- Петрушка – середній пучок
- Кріп – середній пучок
- Тархун – 2 гілочки (тільки листочки)
- Часник – 1 головка (у мене великий часник)
- Олія
У кожну банку:
- Лавровий лист – 1 шт.
- Запашний перець – 3 шт.
- Чорний перець горошком – 5-6 шт.
Маринад на 1л. води:
- Сіль – 1,5 ст. л.
- Цукор – 3 ст. л.
- Оцет 9% – 3 ст. л.
З цієї кількості інгредієнтів виходить дві дволітрові баночки.
Приготування:
✅ Солодкий перець ретельно промиваємо, зрізаємо плодоніжку та вичищаємо всі зайві запчастини, не порушивши цілісність перцю.
✅ Відправляємо перці в киплячу воду, бланшируємо рівно 5 хвилин, потім витягаємо і тимчасово забираємо убік.
✅ Баклажани нарізаємо на пластини, перекладаємо у відповідну ємність, вливаємо олію і добре перемішуємо, щоб олія розподілилася по всіх баклажанах.
Баклажани надалі потрібно буде смажити і, щоб уникнути надлишків олії у сковороді, краще зробити саме таким способом.
✅ Обсмажуємо баклажани на сухій сковороді з двох боків до легкого золотистого кольору і викладаємо на паперовий рушник, щоб позбутися зайвої олії.
Баклажани можна підрум’янити і в духовці.
✅ З’єднуємо рубану петрушку, кріп та листя тархуна. Додаємо тертий часник і все перемішуємо. Якщо немає свіжого тархуна, можна взяти й сушений.
✅ Викладаємо “зелену” начинку на пластину баклажану і щільно згортаємо в рулет.
✅ Далі цими рулетами фаршируємо солодкі перці. Звідси і назва – “Подвійне фарширування”.
Перці набиваємо максимально щільно. В один перець легко увійде 3-4 рулетики.
✅ Далі щільно вкладаємо фаршировані перці у банки. Баночки краще брати з широким шийкою, так і укладати буде простіше і діставати надалі.
✅ У каструлю з водою всипаємо цукор, сіль, доводимо до кипіння, потім вливаємо 9% оцет, перемішуємо та знімаємо з вогню. Гарячий маринад відразу розливаємо по банках з перцями.
✅ Банки прикриваємо кришками, ставимо в каструлю з марлею або рушником, заливаємо водою до плічок і стерилізуємо з моменту закипання 45 хвилин на середньому вогні. Після банки дістаємо, щільно закручуємо кришками, перевертаємо і укутуємо в шубу до повного остигання.
Зберігати баночки можна навіть за кімнатної температури, вони відмінно простоять у звичайній шафі всю зиму.
На пробу ми робили три банки, одну відкрили майже через місяць. Ох, друзі, яка це смачна штука! Пробуєш і розумієш, що не шкода часу. Як виглядають готові перці, я показала на фото трохи нижче. Якщо хочете смачно здивувати рідних чи гостей, обов’язково зробіть бодай баночку.
У коментарях багато хто ділився, що знає і робить таку заготівлю. А у мене навіть мама про таку вперше дізналася, хоча заготовками займається вже не один десяток років.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!