Напевно, це одні з найсмачніших булочок з маком! У них повітряне, м’яке тісто і дуже багато соковитої макової начинки, а ще зверху це все доповнює шоколадна глазур. Ну просто ідеальне поєднання
Ці булочки можна готувати без глазурі. Нарізати їх, наприклад, на більшу кількість і зробити булочки равлика. Так також буде дуже смачно. Цей рецепт не складний, все готуватися досить швидко. Тісто готується безопарним способом і підходить воно лише за 30 хвилин. Як на мене це досить швидко, тому можна максимально швидко отримати смачні гарячі булочки
Інгредієнти:
🥐Тісто:
- Борошно – 290 гр ( склянка 200 мл: 2 склянки )
- Дріжджі сухі – 4 гр ( або 2 ч. л. )
- Цукор – 2 ст. л. (30 гр)
- Сіль – 1 щіпка
- Яйця – 1 шт.
- Молоко – 125 мл (склянка 200 мл: 0,5 склянки)
- Вершкове масло-40 гр
🥛Начинка:
- Мак – 100 гр ( склянка 200 мл: 2/3 склянки )
- Цукор – 75 гр ( склянка 200 мл: 1/3 склянки або 4,5 ст.л. )
- Молоко – 50 мл ( або 5 ст.л. )
- Вершкове масло (для змащування) – 15 гр
Глазур:
- Молочний шоколад – 60 гр
- Олія – 10 гр
- Цукрова пудра – 4 ч. л.
- Молоко – 1 ч. л.
✅Виходить 6 булочок!
Приготування:
Насамперед пропоную приготувати начинку. Для неї беремо 100 гр маку, заливаємо його гарячою водою та залишаємо на 30 хвилин.
Також можна залити мак холодною водою, поставити сотейник на плиту та після закипання варити мак близько 15 хвилин. Так ми промиємо його і дамо зерняткам набухнути.
Потім воду потрібно злити та висушити трохи мак на паперових рушниках. Далі додати до нього 75 г цукру і пробити їх занурювальним блендером.
Мак можна перетерти через кавомолку, або м’ясорубку або перетерти у ступці. Ну це обов’язково потрібно зробити, щоб мак випустив молочко, і в результаті у нас була соковитіша начинка і мак не хрумтів на зубах.
У мене він став таким вологим та соковитим на вигляд.
Перекладаємо його в сотейник, а також виливаємо до нього 50 мл молока і перемішуємо.
Потім сотейник прибираємо на середній вогонь, даємо маковій начинці закипіти, а після закипання зменшуємо трохи температуру, і періодично помішуючи варимо ще близько 15 хвилин. За цей час має випаруватися зайва волога.
Начинку можна перекласти в іншу ємність, щоб вона швидше охолола. І ось такою вона виходить консистенції, начинка досить волога, соковита та стабільна. А після остигання вона стане ще стабільнішою.
Її можна накрити, щоб вона не підсихала і прибрати поки що убік.
Тепер приготуємо тісто. Для цього в ємність просіюємо приблизно 200 г борошна із загальної кількості ( всього його знадобиться 290 гр).
Додаємо до борошна 4 г сухих дріжджів, 2 ст. л. цукру та щіпку солі. І перемішуємо їх до однорідності.
Окремо злегка збиваємо одне яйце і виливаємо його в тісто.
Також виливаємо сюди 40 гр теплого розтопленого вершкового масла.
І також сюди виливаємо 125 мл теплого молока. Молоко та масло обов’язково мають бути теплі, приблизно градусів 35-40.
Добре змішуємо їх. Підсипаємо ще борошна та замішуємо тісто.
Борошно підсипайте частинами, тому що вам може знадобитися його трохи менше, ніж мені, тому краще контролювати цей процес, щоб випадково не забити тісто борошном.
Тісто повинно вийти дуже м’яким, повітряним і до рук воно липнути не повинно.
Перекладаємо тісто назад в миску, накриваємо її та прибираємо в тепле місце на 30 хвилин.
(Для мене тепле місце це заздалегідь розігріта духовка до 50 градусів, я потім вимикаю її, чекаю, щоб вона трохи охолола і потім кладу туди тісто)
За півгодини тісто дуже добре побільшало в обсязі.
Тепер його потрібно на чистій поверхні розкачати прямокутний пласт. Я спочатку надаю йому форму руками, а потім вже качалкою розкачую його в прямокутник розмірами приблизно 30 на 40 см.
Далі беремо 15 гр розтопленого вершкового масла і добре змащуємо ним тісто.
А далі викладаємо зверху начинку. Після остигання вона залишилася досить соковитою, але при цьому добре тримає форму і не розтікається.
Потім скручуємо його в рулет. Сильно туго скручувати не треба.
Я ще защипую край.
І потім нарізаємо рулет на 6 частин. Розрізайте його гострим ножем, щоб не зім’явся край.
Як бачите, начинка по густоті виходить чудова. Вона добре тримає форму в розрізі та не розтікається.
Перекладаємо булочки на лист застелений пергаментом.
Накриваємо їх зверху та прибираємо ще раз у тепле місце на 30 хвилин.
Після вистоювання по бажанню булочки можна змастити збитим яйцем, але я не бачу в цьому сенсу, тому що зверху буде глазур. Тому відправляю їх у заздалегідь розігріту духовку до 180 градусів на 18-20 хвилин. До рум’яного кольору.
Тепер дамо булочкам охолонути під рушником, а за цей час зробимо глазур.
Для цього в 60 г розтопленого молочного шоколаду, я додаю 10 г олії і добре перемішую їх. Вийде досить рідка, блискуча глазур.
Тепер беремо булочку та верхівку занурюємо у глазур. І так із усіма.
Покривати глазур’ю їх необов’язково. Можете присипати їх зверху цукровою пудрою або просто так їсти. Але як на мене з глазур’ю ці булочки просто чудові!)
Тепер їх можна прибрати ненадовго в холодильник, щоб застигла глазур.
Я ще люблю прикрашати їх білою глазур’ю із цукрової пудри. Я змішала пару ложок цукрової пудри з ложкою молока. І роблю такі смужки на булочках.
Тепер можна заварювати улюблену каву або чай, і насолоджуватися цими смачними булочками.
У них м’яке, повітряне тісто і ви тільки подивіться, яка у них велика кількість начинки! У магазині таких булочок точно не знайти. Обов’язково спробуйте їх, точно не пошкодуєте!
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!