Влітку квасу випивалося в нашій великій родині стільки, що бабуся не встигала “ставити” правильний квас, для якого пекла в печі спеціально “солод”, як вона говорила.
На цьому солоді “ставила” квас, додаючи в нього вишневе листя і мед. Квас дозрівав довго, близько тижня. І не дивно — готувала вона його в 20 літровій бачці, а в інші часи — в 4-х відерні бідоні.
Тому завжди “ставила” паралельно швидкий квас. Рецептів у неї було безліч. Я встигла переписати самі наші улюблені: ягідні, фруктові та овочеві.
А цей рецепт вона любовно називала “поросячим”, тому що для його приготування потрібні були висівки — улюблена поросяча їжа. А в наші дні висівки — культова їжа всіх “фітоняшок” і людей, що стежать за своїм здоров’ям і дотримуються ЗСЖ ( здоровий спосіб життя ).
Висівки продаються нині у всіх магазинах у вигляді гранул або порошку. Коштують недорого. Є житні, пшеничні, гречані, вівсяні і т. Д. Я використовую житні або пшеничні. Інші не пробувала використовувати.
Інгредієнти:
На 5 літрів квасу:
- 300 гр. висівок
- 200-300 гр. житнього борошна
- 1 ст. л. сухих дріжджів ( або 25 гр. пресованих )
- 5 ст. л. цукру
Приготування:
Висівки заливаю окропом і залишаю для настоювання і охолодження. Як тільки температура досягне градусів 30-35, зливаю настій, віджавши висівки.
У злитий і проціджений настій додаю житнє борошно, дріжджі і цукор. Перемішую все, додаю теплої води до 5 літрів і залишаю для зброджування при кімнатній температурі.
Бабуся дріжджі використовувала пресовані, а я іноді використовую сухі. Це зручно, так як пресовані зберігаються недовго.
Якщо Ви не любите солодкий квас, то цукру можна класти менше. Його можна додавати безпосередньо перед вживанням. Я кладу 3-5 ст. ложок в залежності від того, для чого і для кого готую.
Можна додати сухарики житні або пшеничні за смаком. Квас буде “гуляти”, бродити і пінитися. Як тільки “притихне” — пробую на смак і міцність. Зливаю, закручую і прибираю в холодильник.
Напій виходить без консервантів і барвників — мрія любителя квасу. Він реально світлого кольору виходить, солом’яного. Якщо в дома є родзинки, то в пляшку можна покласти 3-5 родзинок для газації і міцності.
Спробуйте приготувати – це дуже просто і дуже смачно.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!