

Один з улюблених моїх рецептів. Кекси обожнюю, а мармуровий кекс печу частіше за інших. Подобається і його ніжна, пишна текстура, і незвичайний малюнок, і ванільно-шоколадний смак.
Все в цьому кексі прекрасно. При цьому, дуже простий рецепт, з яким впорається навіть початківець кулінар. За бажанням, готовий кекс можна посипати цукровою пудрою або покрити шоколадною глазур’ю зверху. Все залежить від вашого смаку і фантазії.
Продукти:
- масло вершкове – 240 г
- цукор – 220 г
- ванільний цукор – 8 г
- сіль – 1 щіпка
- коньяк – 1 ст. л. ( можна без нього )
- яйце куряче – 4 шт.
- борошно в / г – 240 г
- розпушувач – 1 ч. л.
- какао-порошок – 2 ч. л.
Приготування:
Тісто для кексу готується швидко, тому відразу включаємо духовку на 170 градусів.Розм’якшене вершкове масло збиваємо 5 хвилин до пишності.Додаємо цукор, сіль і ванільний цукор. Вливаємо коньяк і продовжуємо збивати.
Коньяк можна замінити іншим міцним алкоголем або не додавати зовсім. Але, завдяки коньяку кекс виходить пишний і надовго зберігає свіжість.
Якщо немає великої форми для кексу, можна скористатися маленьким формочками для капкейк.
Кекс випікаємо при 170 градусах, режим верх / низ від 1 години до 1 години 20 хвилин. Залежно від технічних характеристик духовки. У маленьких формочках випікається швидше.Готовність кексу перевіряємо дерев’яною шпажкою, кекс викладаємо на решітку і даємо повністю охолонути.За бажанням покриваємо кекс шоколадною глазур’ю або посипаємо цукровою пудрою.Розрізаємо ніжний, вологий кекс на порційні шматочки і чаюємо із задоволенням.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!



