Готую такі яблука в серпні завжди, на Яблучний Спас. Для розслаблення і насолоди, чистого чарівництва смакового. Таке варення я готую вже дуууже давно – нагадує мармеладки, але ще більш смачніше! Це ласощі, від яких у деяких трапляється “нервовий зрив”, – так смачно, тому і здають нерви. Зупинитися самостійно майже ніхто не може: руки самі тягнуться за новою часточкою.
Таким чином приготовані яблука називаються сухим варенням. Його зручно готувати з яблук з вадою, які не будуть зберігатися, або черв’ячок вже надкусив. Я готую взагалі з падалиці.
Інгредієнти:
- 1 кг підготовлених яблук
- 300 гр. цукру
- 1 ч. Л. меленої кориці
- 1/2 ч. Л. кристалічної лимонної кислоти
Приготування:
Яблука мию, видаляю серцевину і пошкоджені місця, нарізаю часточками.
Яблука укладаю на деко, вистелене фольгою. Я роблю так, щоб не відмивати потім деко від прикипілого цукру. Яблука укладаю щільно, шматочок до шматочка. Готую суміш для посипання яблук.
Змішую цукор з корицею і лимонною кислотою. Зверху посипаю яблука приготовленою сумішшю.
Я готую ці ласощі дуже багато років, “набила руку”. Але, чим пояснити, що на деко у мене поміщається не 1 кг яблук, а 1 кг + 1 яблуко — я не можу. І так відбувається завжди. Кількість посипання при цьому я не збільшую.
Розігріваю духовку до 200 градусів і ставлю деко на середній рівень хвилин на 20-30.
Виймаю деко з духовки і залишаю охолоджуватися. Розкладаю на посипаний цукром пергаментний папір або фольгу охололі яблучні часточки і залишаю на кухні підсихати при кімнатній температурі протягом двох діб. Часто доводиться сушити довше, 3-5 днів.
Можна досушити часточки в сушарці або духовці при 50-70 градусах. Якщо нікуди не поспішайте, то вони просто дійдуть до потрібної кондиції в кухні на столі. Готові яблучні часточки можна зберігати в коробках при кімнатній температурі.
Я вже давним давно все роблю “на окко”, в залежності від того, з яких яблук готую це сухе варення. Якщо кислі плоди — цукру кладу трохи більше, якщо солодкі — менше.
Так виглядають яблучні часточки через 2 дні перебування просто на кухні, без досушки в духовці.
Будьте готові до того, що під час сушіння яблука зникнуть, якщо в будинку є домочадці, які весь час будуть пробувати яблука на предмет готовності.
Я перекладаю готові часточки в пластикові контейнери і зберігаю в холодильнику, якщо готую з меншою кількістю цукру для тих, хто любить кисло-солодкі яблука , а солодкі зберігаю в картонних коробках.
А так виглядають яблука після декількох місяців зберігання.
Спробуйте приготувати. Це дуже просто і дуже смачно.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!