У нашому дитинстві завжди до чаю на столі була вазочка, а в ній варення. Потім ми виросли, з’явилася гора магазинних солодощів, варити варення стало немодно, почали протирати із цукром, морозити сирі ягоди.Однак запашне, тягуче, солодке варення всяко краще за магазинні солодощі, цукерки або печиво. Тому, як тільки в мене дозрів нехай і маленький, але свій урожай, я варю класичну П’ЯТИХВИЛИНКУ.
Приготування:
Ягоди промити, очистити від плодоніжок, викласти в ємність – таз або широку каструлю.Засипати ягоди цукром із розрахунку кг/кг – скільки ягід за вагою, стільки й цукру.Накрити рушником від комах і залишити на кілька годин, а можна і на ніч, щоб ягоди пустили сік.Далі ставимо ємність із варенням на маленький вогонь, на електричній плиті це приблизно 2 з 6, і періодично мішаємо, щоб цукор не пригорав, а розчинився. Ніколи не додаю у варення воду (шишкове та кульбабове – виняток, там сік пускати нема чому).Будь-які ягоди та плоди завжди пустять сік, а при нагріванні його буде ще більше. Терпляче даємо варенню добре закипіти, кип’ятимо 2-3 хвилини, при бажанні знімаючи пінку, залишаємо до охолодження, накривши рушником від комах (не кришкою!).Повторюємо процес ще раз, розливаємо гаряче варення в сухі стерилізовані банки, закручуємо, чекаємо, коли охолоне, зберігаємо у звичайній шафі.Сонечки 🌞🌞🌞, пам’ятайте, що гаряче варення завжди рідке, як вода, але коли охолоне, буде густіше, в п’ятихвилинному варіанті окремо сироп і плаваючі ягідки.
Бажаю приємних приготувань та смачного вам! друзі, якщо вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! і окрема подяка за ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!
Тисни «Подобається» і отримуй найкращі пости у Facebook ↓
Поділитися у Facebook
Схожі рецепти
Обери щось смачненьке — ці рецепти зараз найчастіше зберігають ❤️