Показую, як колись маринували виноград: деякі зберегли цей старовинний рецепт і готують його навіть на продаж

Не люблю я маринований виноград і все тут. Ось мариновані сливи або мочений кавун, це так, сливи можу їсти і їсти, просто обожнюю. Перше знайомство з подібними заготовками сталося дуже давно.

a94262df3ec52b739dccd9edcf980f45

Минулої осені вперше спробувала ще й маринований виноград. Чесно, я і не знала, що його теж маринують. Ніби як в свіжому вигляді він найсмачніший, а родзинки всім знайомі з дитинства. З родзинками варили і варять компот, додають в випічку.

Якось знайома сказала, що маринує виноград так ще з радянського часу. Ще додала, що маринований виноград і мариновані груші найменше користуються попитом.

В кого достигли літні сорти винограду і якщо кому потрібен рецепт, то ділюся ним з книги 1954 року «Про смачну і здорову їжу». Тут на ринку продавали виноград без кісточок. А в книзі написано, що маринувати виноград треба з кісточками. Ягоди повинні бути твердими. Можливо краще підійде і пізній виноград, як той, що продається в магазині, великий такий рожевий і жорсткий.

Промитий виноград укладаємо в банки і заливаємо охолодженим маринадом. Банку потрібно покрити пергаментом, зав’язати і зберігати в охолодженому місці. Напевно, бочка для цих цілей краще підійде.

На кожен кілограм винограду беремо 1 стакан 9% оцту, 2 склянки води, 1 чайну ложку солі, 1 склянку цукру. Все це перемішати, закип’ятити і охолодити. Також маринуємо і сливи.

Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!

Поділитися з друзями
Пляшка - рецепти українською