
Цей рецепт без стерилізації – це дуже просто, швидко та зручно. Консервований перець виходить приємним на смак, без зайвої різкості. Він добре тримає форму і, при цьому, зберігає гнучкість.
Тому восени я завжди консервую болгарський перець для фарширування. Взимку, коли овочі коштують великих грошей, така заготівля стане вашою паличкою-виручалочкою. Відкриваємо баночку, зливаємо маринад і без проблем наповнюємо вже підготовлені порожнисті перчики улюбленою начинкою.
Інгредієнти:
НА ДВІ 2-Х-ЛІТРОВІ БАНКИ
- Солодкий перець – 28 шт. (середнього розміру)
Для маринаду:
- Вода 2,1 літри
- Цукор 1,5 ст. л.
- Сіль 1,5 ст. л.
- Оцет 9% 4 ст. л.
- Чорний перець горошком 15 шт.
- Лавровий лист 2 шт.
Приготування:
Заздалегідь простерилізуємо банки з кришками будь-яким, зручним для вас способом.
Солодкий перець ретельно промиваємо у холодній воді. Відрізаємо у кожного перцю капелюшок разом із плодоніжкою, виймаємо світлу частину з насінням та прожилками. Повинні залишитися лише порожні перчики. Колір перців може бути абсолютно будь-який, а ось форму вибираємо конусоподібну.
У глибоку каструлю наливаємо два літри холодної води. Накриваємо кришкою, ставимо на вогонь та доводимо до кипіння. У киплячу воду партіями закладаємо солодкий перець. Чекаємо на повторне закипання і варимо на дуже помірному вогні близько 3 хвилин.
Бланшований перець акуратно виймаємо з води за допомогою шумівки та перекладаємо в окремий посуд.
Даємо трохи охолонути, щоб можна було брати його руками. Щоб заощадити місце у банку, можна перець ставити один одного, як стаканчики. Так само бланшуємо решту солодкого перецю.
Поки перець остигає, приготуємо маринад. У каструлю наливаємо воду, додаємо сіль, цукор та спеції. Накриваємо каструлю кришкою та ставимо на вогонь. Доводимо наш маринад до кипіння, додаємо оцет і одразу відключаємо вогонь.
Далі наповнюємо теплим перцем банки. Найзручніше використовувати банки ємністю два літри. Саме вистачить зробити фарширований перець на всю родину.
Одразу ж банки з перцями заливаємо маринадом. Якщо раптом вийшло, що в банці мало рідини, то просто тримайте напоготові чайник із окропом. Доливаємо окріп до самої кромки банки. Справа в тому, що між перцями завжди залишається повітря, яке при зберіганні звільняється та піднімається вгору. Тобто верхня частина перцю може залишитись без маринаду, тому дуже важливо налити води по максимуму.
Накриваємо банки кришками прокип’яченими і герметично закриваємо.
Перевертаємо банки нагору дном і накриваємо їх рушником або ковдрою до повного остигання.
Такий перець можна зберігати за кімнатної температури, але бажано в темному місці і подалі від джерела тепла.
Ось і все, на цьому наш перець для фарширування на зиму готовий!
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Якщо сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за поширення рецепту!