Хочу запропонувати Вам торт «Чорнослив у шоколаді». Я дуже люблю поєднання чорносливу і шоколаду і впевнена, що не я одна – таке поєднання люблять багато ласунів.
Є цукерки «Чорнослив у шоколаді», є безліч варіантів тортів на основі чорносливу та шоколаду. У складі цього торта – шоколадний бісквіт, вершковий крем із додаванням чорносливу, волоських горіхів та тертого шоколаду. Зверху торт покривається шоколадною глазур’ю та прикрашається чорносливом. Це справді дуже смачно. Я дуже люблю цей торт.
Інгредієнти:
Для бісквіту на форму 24 см
- 180 г борошна
- 180 г цукру
- 4 середні яйця
- 25 г какао-порошку
- 5 г розпушувача для тіста
- 70 мл води
- дрібка солі
Для крему:
- 300 мл вершків 35% (можна замінити на сметану)
- 160 г згущеного молока
- 200 г чорносливу
- 50 г волоських горіхів
- 20 г шоколаду
- 7 г желатину
- 50 мл води
Для просочення:
- 3 ст. ложки води
- 2 ст. ложки цукру
- 1 ст. ложка коньяку (за бажанням)
Для глазурі:
- 100 г шоколаду
- 60 г вершкового масла
Для прикрас:
- 50 г чорносливу
- 50 г волоських горіхів
Вага торта – 1,6 кг
Приготування:
Курячі яйця поділяємо на білки та жовтки.
Борошно змішуємо з какао-порошком та розпушувачем для тіста. Змішуємо дуже ретельно, щоб сухі інгредієнти рівномірно розподілилися за обсягом. А потім просіюємо.
До білків всипаємо дрібку солі і збиваємо спочатку без цукру до м’яких піків, потім додаємо приблизно столову ложку цукру (цукор беремо із загальної норми) і збиваємо до стійких піків.
Воду доводимо до кипіння. Злегка збиваємо яєчні жовтки і потім, не припиняючи збивання, поступово вливаємо гарячу воду, потім поступово додаємо цукор.
Збиваємо до легкого повітряного стану. Жовтки повинні посвітлішати, збільшитися в обсязі. Слід, залишений на поверхні, не повинен стікатися одразу, він повинен бути видимим протягом кількох секунд.
У збиті жовтки вмішуємо збиті білки і потім дуже акуратно вмішуємо суміш борошна і какао. Вмішуємо в 3-4 прийоми, лопаткою рухаємося знизу вгору, від країв до центру.
Намагаємося вмішати борошно якнайшвидше, з мінімальною кількістю рухів, але водночас слідкуємо, щоб тісто було однорідним, без непромісу, щоб у тісті не залишилися сухі борошняні грудки. Ось таке за густотою тісто виходить у результаті.
Я випікала бісквіт у роз’ємній формі для тортів діаметром 24 см, низ форми застелила папером для випічки, борти нічим не змащувала. Форму можна кілька разів прокрутити, щоб бісквіт був рівним.
Випікаємо в попередньо розігрітій до 180 С духовці, печеться бісквіт приблизно 30-35 хвилин. Готовність бісквіту визначаємо або легким натисканням на середину – палець не повинен провалюватися, або за допомогою дерев’яної палички – з центру бісквіту вона повинна виходити чистою, без слідів тіста. Свіжоспечений бісквіт прямо у формі ставимо на решітку і даємо охолонути.
Коли бісквіт охолоне, його можна буде вирізати із форми. Тонким ножем проходимося вздовж стінок форми та акуратно її знімаємо. Бісквіт повертаємо на решітку і залишаємо на кілька годин вистоятись. Розрізати бісквіт бажано не раніше ніж через 3-4 години після випічки.
Я розрізала бісквіт на 3 коржі, але за бажання його можна розрізати просто навпіл.
Бісквіт поки що відкладаємо.
Я просочувала коржі цукровим сиропом. Всипаємо цукор у воду та прогріваємо, щоб цукор повністю розчинився. Даємо охолонути до кімнатної температури, вливаємо коньяк, розмішуємо, і наше просочення готове.
Готуємо крем. Желатин всипаємо у воду, розмішуємо і залишаємо на якийсь час набрякнути. Чорнослив дрібно нарізаємо.
Як варіант, чорнослив можна прокрутити на м’ясорубці. Чорнослив має бути м’яким, зараз він зазвичай таким і продається, але якщо у вас чорнослив сухий, тоді його потрібно замочити у воді. І, звичайно ж, чорнослив має бути без кісточок.
Нарізаємо горіхи. Горіхи я попередньо злегка підсушила, не засмажувала, а трохи підсушила. Як варіант, горіхи можна прокрутити на м’ясорубці. Ті горіхи, що у нас підуть у крем, я нарізала дуже дрібно, а для обсипання трохи більше.
Набряклий желатин акуратно прогріваємо, щоб він повністю розчинився. У желатиновий розчин вливаємо згущене молоко і розмішуємо.
Згущене молоко повинно бути не прямо з холодильника, воно має бути кімнатної температури, тому його потрібно дістати заздалегідь і дати зігрітися. Якщо будете вливати желатин в холодне згущене молоко, то він може схопитися нитками.
Дістаємо з холодильника вершки та збиваємо їх до стійкого стану. Вершки не перебийте, вони повинні добре тримати форму, але залишитися м’якими. У збиті вершки акуратно вмішуємо згущене молоко з желатином.
Я вимішувала міксером, але дуже швидко, коротко, на малих оборотах міксера.
Обережно лопаткою вмішуємо чорнослив, рубані горіхи та шоколад. І наш крем готовий. Ось такий він виходить за консистенцією. Він досить м’який, але водночас не рідкий.
Я збирала торт за допомогою кільця кондитерського виключно для того, щоб торт був рівніший. Якщо у вас кондитерського кільця немає, то можна обійтися і без нього.
Корж добре просочуємо, викладаємо половину крему, розрівнюємо, зверху кладемо другий корж.
Його також просочуємо, викладаємо другу половину крему, розрівнюємо.
Просочуємо третій корж, що залишився, викладаємо його зверху.
Забираємо торт на 2-3 години у холодильник. За цей час крем стабілізується, стане щільнішим, і торт добре триматиме форму.
Проходимо ножем вздовж стінок форми і акуратно її знімаємо.
Для глазурі шоколад і вершкове масло акуратно нагріваємо будь-яким зручним для вас способом. Ідеально нагрівати на водяній бані, але я зазвичай нагріваю в мікрохвильовій печі. Але нагріваю дуже акуратно, включаю мікрохвильову піч пульсами, тобто, буквально ввімкнула та вимкнула, щоб не перегріти шоколад. Нагріваємо до однорідного стану.
Виливаємо шоколадну глазур на торт, розрівнюємо.
Боки торта просипаємо рубаними горіхами.
Прикрашаємо верх торта половинками чорносливу.
Ставимо торт ще хвилин на 30 у холодильник, щоб глазур повністю застигла, і наш торт «Чорнослив у шоколаді» готовий.
Приємного вам чаювання!
Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!