Сало в розсолі, а точніше свиняча грудинка, вийде дуже смачною і ароматною. У кожної господині свої рецепти засолювання сала в домашніх умовах. Я розповім і покажу вам, як цю закуску роблю я. Перш за все, потрібно купити хорошу сировину. Так як я не люблю сало в чистому вигляді, то для засолювання вибираю свинячу грудинку з прошарком. Важливо розуміти, що від якості сирого продукту безпосередньо залежить результат. Набір прянощів для засолювання сала в розсолі у мене свій, а ви маєте право підібрати ароматні добавки на свій смак. Лавровий лист, часник, запашний перець, насіння гірчиці, коріандр і зіра — той склад, який подобається практично всім поціновувачам цієї холодної закуски.
Щоб приготувати сало в розсолі, нам знадобляться такі продукти.
Продукти:
- Свиняча грудинка – 650 г
- Вода – 400 мл
- Сіль – 90 г
- Часник – 5 зубчиків
- Лавровий лист – 2 шт.
- Перець запашний – 10 шт.
- Коріандр – 0,5 ч. Л
- Насіння гірчиці – 1 ч. Л.
- Зіра – 0,5 ч. Л.
Даний рецепт розрахований на приготування 650 грамів свинячої грудинки, яка поміщається в літрову банку.
Приготування:
Свинячу грудинку промиваємо під холодною водою і за допомогою паперового рушники витираємо насухо. Зачищаємо ножем, щоб прибрати ймовірний бруд.
Потім нарізаємо свинячу грудинку на шматочки, щоб вони без проблем помістилися в банку.
Підготуємо ароматні добавки для засолювання свинячої грудинки. Зубчики часнику нарізаємо тонкими пластинками.
Лавровий лист ламаємо, а всі інші прянощі залишаємо цілими.
В даному рецепті я використовую банку, ємністю один літр. Укладаємо в банку шматочки свинячої грудинки, чергуючи з часником і прянощами. Шматочки грудинки укладаємо не дуже щільно, щоб потім розсіл добре проник в усі місця.
Для розсолу в 400 мілілітрах холодної НЕ кип’яченої води розчиняємо 90 грамів солі. Така концентрація солі відмінно підходить для засолювання свинячої грудинки з прошарками м’яса.
Заливаємо свинячу грудинку підготовленим розсолом по самий верх і прикриваємо кришкою.
Потім банку зі свинячою грудинкою ставимо в холодильник просолюватися, як мінімум, на п’ять діб.
Готове сало подаємо в охолодженому вигляді, нарізавши на порційні шматочки.
Ось і все, на цьому наше сало в розсолі готово!
Щодо зберігання солоного сала в розсолі може бути кілька варіантів. Перш за все, ви можете законсервувати продукт в розсолі, як і інші заготовки на зиму і зберігати його в сухому, темному і прохолодному місці протягом декількох місяців. Після розкриття банки обов’язково солоне сало потрібно перемістити в холодильник. Другий варіант: якщо хочете, дайте салу просолитися близько 5 діб. Через цей час продукт готовий до вживання. Після чого дістаньте його з розсолу, обсушити і зберігайте в морозилці до півроку.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!