
Ділюсь рецептом із сторічним стажем, а простіше сказати так солили огірки ще наші бабусі. Огірки виходять в міру солоними, в міру кислими і хрусткими, розповідаю правильний рецепт приготування, щоб огірочки були ідеальними!
Моя бабуся казала: “це золотий рецепт на віки”!, запиши його собі, і так роби! Огірки настільки смачні, що розходяться дуже швидко і доводиться солити кілька разів до початку сезону. У такий спосіб відмінно солити огірки і на зиму, швидко і без клопоту.
Інгредієнти:
На банку 1,5 літри:
- +-700 грам огірків
- 1 літр води
- 100 г солі
На 3-х літрову банку:
- 1,5 літра води
- 150 г крупної солі для консервації
Приготування:
Огірки миємо, відрізаємо хвостики та замочуємо у холодній воді на 2-3 години.
У чисту банку на дно укладаємо зелень кропу, лавровий лист, (коли роблю в сезон огірків обов’язково ще із зелені беру листя смородини, вишні та хрону) кілька зубчиків часнику, потім щільно укладаємо огірки.
В посудину насипаємо 100 г крупної кам’яної солі для консервації, заливаємо 1 літром холодної питної води, розмішуємо і даємо трохи постояти, щоб сіль розчинилася, потім ще раз добре розмішуємо і готовим розсолом заливаємо огірки в банці до самого верху.
Якщо огірки будуть виглядати з розсолу, то вони псуватимуться, а нам цього не треба, так що банку до самого верху не заповнюємо огірками.
Накриваємо злегка огірки кришкою, ставимо банку в якусь миску, щоб в процесі бродіння розсіл не виливався на стіл і залишаємо при кімнатній температурі на 5-7 днів, але щоб дуже жарко не було, а то огірки перекиснуть і будуть кислими.
Огірки починають бродити, каламутніє розсіл, булькає, утворюється невелика піна, але при цьому огірки добре пахнуть – це все нормально.
Якщо розсіл трохи виплив, розводимо сіль у співвідношенні і доливаємо банки.
Пройшло 6 днів, процес заквашування огірків закінчився, розсіл посвітлішав, на дні банки з’явився білий осад, піни та бульбашок не стало.
Зливаємо розсіл з огірків, огірки і зелень промиваємо під проточною водою і укладаємо щільно в банки, додаємо чорний перець горошком, часник, лавровий лист, заливаємо холодною питною водою, щільно закриваємо кришкою і ставимо в прохолодне, темне місце на зберігання.
Через 2-3 дні огірки віддадуть (вимокнуть) зайву сіль і можна відразу їсти, а можна залишити до зими.
Хрумкі, щільні, в міру солоні з кислинкою, ароматні – не огірки, а просто смакота.
Смачних усім огірків і вдалих заготівель! Якщо сподобався рецепт зберігайте його собі і поділіться зі своїми подругами!