У нас в цьому році яблука не дуже вродили, але готувати улюблені страви мені все ж вдається. Пригощають сусіди і друзі, щось купую з нагоди, так і викручуюся. Сьогодні вранці пекла яблучний пиріг — означає ввечері вже буде пара баночок смачного желе заготовлено. Цей рецепт я вперше побачила в книзі “Все з яблкук”, яку купила в Вільнюсі 30 років тому. З тих пір так і готую.
Приготування:
Шкірку і серцевину яблук без гнилі і червоточини ніколи не викидаю. Складаю в емальовану каструлю.
У каструлю наливаю воду, щоб вона покрила очищення наполовину. Каструлю ставлю на вогонь, доводжу до кипіння, зменшую вогонь до самого мінімуму, накриваю кришкою і залишаю томитися на 2 години.
Через 2 години в ємність ставлю друшляк і зливаю в нього яблука з відваром.
Залишаю все це до повного збігу соку в ємність. Якщо яблучної сировини багато, то залишаю стікати на ніч. Я готую невеликими партіями, тому вистачає кількох годин. Буквально, якщо маса охолола, то чекати більше нічого.
Акуратно зливаю сік, залишаючи осад, в ємність з діленнями, щоб визначити, скільки його вийшло. Додаю таку ж кількість цукру. Якщо відвару 1 літр, то цукру кладу 1 кг. Можна і менше класти, якщо яблука солодкі.
Ставлю відвар з цукром на вогонь і варю, помішуючи, на маленькому вогні до тих пір, поки желе не придбає красивий рожевий або персиковий колір ( залежить від кольору яблук і кислотності ) і не почне “плюхатись” з ложки великими краплями.
Гарячим розкладаю пюре в чисті банки і закручую. Це желе — знахідка для господині, яка любить готувати десерти. Універсальне, а ще дуже смачне і красиве. І цим все сказано.
Спробуйте приготувати. Це дуже просто і дуже смачно.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!