

Варення готую багато і різного, воно для мене справжня “виручалочка”. Це і заготовки на зиму, і добавка до десертів (сироп – для просочення або желейних шарів, ягоди – це і декор, і прошарок між коржами). Та й чай з варенням ми обожнюємо.
З усіх рецептів полуничного варення цей більше всіх люблю. По-перше, через невеликого часу приготування, смак ягід більш натуральний, хочеться вірити, що і вітаміни не всі покинули полуничку. А по-друге, через простоту приготування варення. Правда, потрібно враховувати деякі моменти, щоб варення було і смачним, і добре зберігалося.
Інгредієнти:
- Полуниця – 200 гр;
- Цукор – 100-200 гр;
- Вода – 50-70 гр;
- Лимонна кислота – щіпка;
- Агар-агар – 1 гр.

Приготування:
Я часто чую, що полуницю для варення мити не потрібно. Але сама я переконана, що мити потрібно, і обов’язково! Полуниця зростає низько, з кожним дощем, поливом або подихом вітерця ягоди забруднюються. Тому мити полуницю потрібно ретельно. Спочатку потрібно влаштувати для неї ванну: налити в миску воду і опустити полуницю в воду. Дістаємо ягоди ( акуратно ) і в друшляк, промиваємо під проточною водою. Ось тепер потрібно відірвати хвостики у полуниці і висушити її ( по можливості ).

Готуємо сироп. У каструльку або миску виливаємо воду, всипаємо цукор і лимонну кислоту.
У списку інгредієнтів я не точно вказала потрібну кількість цукру і води для варення. Все залежить від того, чи будемо ми варення консервувати або зараз вживати в їжу. Цукор – відмінний консервант. Але, щоб варення довго зберігалося, цукру буде потрібно багато, за вагою стільки ж, скільки і ягід, плюс, мінус 50 гр ( орієнтуйтеся на свій смак ). Води ж беремо більше або менше, в залежності від того, якохї консистенції ви хочете отримати варення.
Особисто я люблю не дуже солодке варення, і погустіше, де сиропу небагато. Але зберігати таке варення потрібно не більше місяця і тільки в холодильнику. За пропорціями: ягід – 200 гр, цукру – 100 гр, води – 50 мл.
Ставимо каструлю на вогонь і варимо сироп поки він бурхливо не почне кипіти ( від початку кипіння 1-2 хвилини, в залежності від обсягу сиропу ).Вогонь не зменшуємо під каструлею! Поміщаємо в сироп полуницю. Закипає вона буквально через хвилину.
Засікаємо 5 хвилин з початку кипіння варення, і знімаємо каструльку з вогню. Варення готове!

Але не накриваючи каструльку кришкою, даємо варенню ПОВНІСТЮ охолонути. Це довго, але так правильно робити.
До сих пір не знаю, чи варто поставити каструлю з теплим варенням в холодильник до повного охолодження. Я роблю, як навчила мене моя бабуся: чекаю, коли варення охолоне.
!!!Це, якщо варення ми не консервуємо. Якщо ми будемо його закручувати в банки, то заливаємо варення відразу ж, як воно приготується, гарячим. І не забуваємо простерилізувати, як банки, так і кришки.

Виглядає таке варення реально круто: прозорий ніжно “алий” сироп і цілі ягідки полуниці. А, якщо додати сюди кілька листочків м’яти, отримаємо варення з шикарним смаком.
Щоб полуниця не розлізлася за час її приготування, беремо виключно цілі ягідки!
Ще! Отже, другий варіант полуничного варення п’ятихвилинка. Впевнена, таке варення вас не розчарує!З повністю остиглого варення дістаємо ягоди полуниці.

Повертаємо сироп на плиту і варимо його, поки він не закипить.

Як тільки сироп закипів, всипаємо в нього агар-агар ( пробувала з желатином, але і смак, і консистенція, і аромат варення набагато краще з агаром ). Перемішуємо.

Сироп закипить, і знову в нього опускаємо полуницю. Варимо варення хвилини 2-4.

І знову, якщо будемо консервувати варення на зиму, заливаємо його в банки відразу ж, як тільки приготуємо. Варення, яке будемо їсти відразу ж, остуджуємо.
Для зручності можна перелити готове варення в тарілочку і поставити в холодильник.
Варенню потрібно дати години 1,5-3, щоб воно охололо і зажелювалося.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!




