
Мій улюблений рецепт грушевих часточок у сиропі, цукру багато не кладу, складного нічого немає, але дуже смачно та універсально виходить.
Сиропу виділяється не так багато, принаймні з моїми грушами, здебільшого смачні карамельні часточки, які можна їсти просто так з чаєм, класти в пироги та каші з запіканками.
Інгредієнти:
- Груші 1.7 кг (чиста вага)
- Цукор 650 грам
Вихід: 2 банки по 0,5л та залишок близько 250 г. З моїх груш вийшло небагато сиропу.
Приготування:
Насамперед підготуємо груші, їх потрібно розрізати на часточки, щоб вони вийшли акуратними у варенні роблю так: спочатку ріжу на 4 частини, акуратно виймаю серцевину, а тільки потім кожну четвертинку ріжу на 3-4 частини, залежно від розміру груш, у мене не великі. Важливо не знімати шкіру і брати щільніші груші, інакше після приготування грушеві часточки розваляться.
Частки перекладаю у високий посуд для приготування та засипаю цукром. Тут цукру можна взяти трохи більше чи менше залежно від солодкуватості груш, у мене були несолодкі. Потрясіть каструлю в сторони, щоб цукор проник у всі щілини між грушами, але не перемішуйте, щоб не зламати часточки. залишаємо на 1-2 години, щоб виділився сік.
Як тільки сік виділиться переносимо на вогонь і доводимо до кипіння, варимо 2-3 хвилини максимум на середньому вогні, сильно не перемішуйте, а тільки акуратно посувайте часточки, спочатку вони не будуть занурені в сироп, але в процесі нагрівання виділятимуть більше соку і часточки повністю в нього поринуть. Потім відразу знімаємо і даємо повністю охолонути.
Тільки після повного остигання знову доводимо до кипіння і повторюємо таку процедуру близько 4 разів, можна більше, поки груші не приготуються, часточки повинні зменшитися вдвічі, стати прозорими та карамельного кольору.
Якщо здається, що все це довго і трудомістко, то ви помиляєтеся, не потрібно стояти над варенням довго, коли є час, тоді закип’ятили, зняли і пішли займатися своїми справами 😉.
Останній раз варення варимо 5 хвилин і відразу розливаємо по стерилізованих банках, у моєму випадку сиропу було не багато, часточки в банки я розкладала щільно притискаючи ложкою, щоб не вийшли напівпорожніми і тільки потім заливала сиропом. Закриваю стерилізованими кришками.
Подивіться всі часточки цілі, гарні, через них навіть ложка просвічується. А як же смачно, треба обов’язково куштувати.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!