Добош – традиційний угорський торт. Складається із шести бісквітних коржів, масляного шоколадного крему, а зверху залитий карамельною глазур’ю. Поки я шукала рецепт цього торта, побачила багато різних варіантів. Рецепт бісквіту, як правило, не дуже відрізняється. Найчастіше його пропонують випікати окремими коржами. Я ж спекла одним бісквітом і потім розрізала на 6 коржів. Рецепти крему у різних авторів мають відмінності, але склад продуктів приблизно схожий. Верхній корж традиційно поливають карамеллю, причому це не м’яка карамель, як для тих же начинок тортів, а хрумка, як льодяник. Загалом, у цьому торті немає нічого складно. По суті це бісквітний торт з шоколадним кремом. Доступний, але дуже смачний!
Складові:
Торт вагою близько 1,1 кг, висотою 7 см, діаметром 18 см:
Ванільний бісквіт (діаметр 18 см, висота без шапочки 7,5 см):
- 7 яєць
- ванілін
- дрібка солі
- 150 г цукру
- 160 г пшеничного борошна
Шоколадний крем:
- 2 яйця
- 100 г цукрової пудри
- 230 г вершкового масла кімнатної температури
- 150 г темного шоколаду
Карамель:
- 150 г цукру
- 3 ст. води
- 15 г вершкового масла
- близько 100 г шоколаду для обсипання боків торта
Приготування:
Ванільний бісквіт. За оригінальним рецептом коржі для цього бісквіту випікаються окремо, а білки відокремлюються від жовтків. На мою думку, це звичайний ванільний бісквіт. Так, ви можете яєчні білки збити окремо від жовтків, але якщо не полінуєтеся і добре зб’єте яйця, то розділяти немає сенсу. Випікати по одному коржу теж не потрібно. Він добре випікається і цілим бісквітом. Можливо, для когось виникнуть труднощі при розрізанні на 6 коржів (я маю їх висотою 1 см). Я зараз використовую для цього металеві профілі. Купила у будівельному магазині. Вони у мене висотою 1 см, 1,3 см і 1,5 см. Укладаю профіль впритул до бісквіту, притискаю до профілю лезо ножа і таким чином відрізаю корж потрібної висоти.
З’єднуємо яйця, ванілін та дрібку солі. Завжди починаємо збивати з малих оборотів міксера, поступово збільшуючи до середніх. На високій швидкості я не збиваю. На мій погляд, яйця краще збивати довше, але на швидкості до середньої або трохи вище за середню.
Коли з’явилася піна, до 3-4 етапів додаємо цукор, продовжуючи збивати.
Збиваємо до пишної, світлої маси. Тут досить пристойна кількість яєць, ручним міксером я збивала близько 15 хвилин.
Просіюємо борошно і перемішуємо вінчиком або лопаткою. Можна перемішати і міксером, але лише на низькій швидкості.
Переливаємо тісто у форму для випікання. Найідеальніші бісквіти виходять у кільцях. У мене форма 18 см, дно якої я затягнула пергаментним папером та фольгою.
Випікаємо при 180 ° С близько 50 хвилин. Готовність перевіряйте дерев’яною паличкою. Раніше, ніж за 30 хвилин від початку випічки, духовку не відкривайте!
Я випікаю у міні-печі, тому через високий бісквіт, його шапочка активно підрум’янюється. Щоб вона не сильно горіла, накриваю бісквіт пергаментним папером.
Дістаємо бісквіт із духовки. Забираємо фольгу. Ставимо на решітку і даємо охолонути у формі близько 15 хвилин.
Виймаємо з кільця. Даємо повністю охолонути на решітці.
Зрізаємо шапочку і розрізаємо бісквіт на 6 коржів.
Шоколадний крем. Яйця з’єднуємо із цукровою пудрою. Ставимо на повільний вогонь і заварюємо до загустіння, безперервно помішуючи.
Знімаємо з плити, перекладаємо в іншу ємність. Накриваємо харчовою плівкою в контакт і даємо охолонути до кімнатної температури.
Темний шоколад топимо в мікрохвильовій печі або на водяній бані. Даємо трохи охолонути.
Вершкове масло кімнатної температури збиваємо до світлої маси.
Додаємо заварну основу, збиваємо до однорідності.
Додаємо шоколад та знову збиваємо до об’єднання інгредієнтів.
Складання торта. Перед збиранням я сумнівалася, чи просочувати коржі. В оригінальному рецепті їх не просочують. Я вирішила наслідувати рецепту і згодом не пошкодувала. Просочення тільки зіпсує торт, воно тут не потрібне.
Кожен корж промазуємо кремом і збираємо весь торт. Шостий корж не чіпаємо, його покриватимемо карамеллю.
Верх та боки торта теж покриваємо кремом. Боки я обсипала рубаним шоколадом.
Зверху зробила 8 шишечок з крему, на які укладатимемо шматочки верхнього коржа з карамеллю.
Забираємо торт у холодильник до готовності карамелі.
Карамель. Цукор і воду відправляємо у сотейник із товстим дном.
Топимо цукор на повільному вогні, поки він повністю не розплавиться, не перемішуємо.
Коли цукор почне збиратися в крихту, перемішуємо та додаємо вершкове масло. Продовжуємо топити, поки цукор повністю не розплавиться і стане карамельного кольору.
Швидко виливаємо карамель на корж та розподіляємо її.
Поки карамель не застигла, розрізаємо корж на 8 частин. Зручніше це зробити ножем, змащеним вершковим маслом.
Шматочки бісквіту з карамеллю укладаємо на шишечки з крему.
Забираємо торт у холодильник приблизно на 8 годин. Я прибираю на ніч.
Торт виходить дуже смачним! У ньому немає нічого зайвого. Я спочатку боялася, що корж із карамеллю не вдасться навіть розгризти. Насправді він легко кусається, карамельна скоринка хрумка, як цукерка.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!