Важко знайти кращу закуску до вина або м’яса: ці сливи заслужено займають найвище місце. Дивовижний смак прянощів, часниковий аромат, соковитість слив… Все разом дає просто незабутній смак. Байдужих при дегустації просто не буває.
В’ялені сливи хороші і як самостійна закуска, і як добавка до будь-якого гарніру, і на бутерброд підійде, і фуршетний або закусочний стіл збагатить. А якщо я хочу вже зовсім гостей “наповал убити”, то готую будь-яку птицю ( від перепілки до качки або гусаки ), фаршировану в’яленими сливами – це завжди гарантований фурор.
Сливи краще брати стиглі, але тверді. М’які розповзуться при сушінні. Краще брати сливи невеликі. Вони готуються швидше.
Приготування:
Сливи потрібно помити, обсушити і видалити з них кісточки, розрізавши навпіл.
Готуємо прянощі і спеції, які нам знадобляться.
Інгредієнти:
- 1 кг слив
- 1 головка часнику
- 1,5-2 ч. Л. солі
- 1 ч. Л. сухого чебрецю
- 1 ч. Л. сухого розмарину
- 1 ч. Л. сушеного базиліка
- 1 ч. Л. суміші італійських трав
- 100 мл оливкової олії
- 2-3 ст. л. ( 30-50 мл ) винного або фруктового оцту 5-6%
Підготовлені сливи складаю в глибоку ємність. Солю і додаю всі сухі приправи. Дуже акуратно перемішую, щоб кожній сливовій половинці дісталося рівну кількість солі і приправ.
Деко застилаю пергаментним папером або фольгою. Сливи викладаю на деко розрізом вгору. Половину часнику подрібнюю ножем і посипаю ним сливи.
Духовку заздалегідь розігріваю до 90 градусів. Ставлю деко в духовку і залишаю сливи сушитися години на 3-4 години при прочиненими дверцятами духовки. Потім дверцята закриваю і включаю режим конвекції. Досушую сливи в такому режимі 1 годину.
У чисту банку викладаю сливи шарами, посипаючи кожен шар подрібненим часником, що залишився і поливаючи молією і оцтом. При бажанні можна додати свіжий подрібнений чебрець.
Сливи повинні бути повністю покриті маринадом.
Баночку закриваю і ставлю в холодильник хоча б на пару днів Сливи повинні просочитися маринадом і настоятися. Я оцет додаю не весь, зазвичай, а тільки половину. Можна взагалі готувати без оцту. Все можна підігнати під свій смак.
Весь оцет додаю тільки тоді, коли планую зберігати сливи довго. Але ми їх все одно з’їдаємо швидко, так що плани залишаються планами.
На бутерброд з копченим м’ясом, та з козячим сиром, та під келих червоного вина…ММММ… Дивовижно, чудово і чарівно.
Спробуйте приготувати. Це дуже просто і дуже смачно.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!