Щороку закриваю по 30 л гарбузового соку, роблю його без соковижималки: насичений яскравий колір та смак з магазинним не зрівняється
Опубліковано
Гарбузовий сік на зиму
Продовжуємо серію заготовок на зиму і сьогодні хочу поділитись з вами рецептом гарбузового соку. Корисного, смачного та ароматного. Готувати його зовсім нескладно, сік чудово зберігається і має ніжний оксамитовий смак.
Інгредієнти:
Вихід 3,3 л
гарбуз очищений 1 кг
яблука очищені 1 кг
вода 1,5 л
цукор 300 г
сік одного лимона
сік двох апельсинів
Приготування:
Нам знадобиться гарбуз та яблука в рівних пропорціях. Видаляємо насіння та очищаємо його від шкірки. Нарізаємо на довільні шматочки.Також нам знадобиться 2 апельсини та 1 лимон. Видавлюємо із них сік і переливаємо у склянки.Гарбуз та апельсин вдало доповнюють один одного. Свіжий апельсиновий сік надає напою з гарбуза тропічні нотки і свіжість. Ну, а лимон тут грає роль консерванту та балансує насолоду в напої.Тепер підготовлені гарбуз та яблука пересипаємо в каструлю. У мене каструля на 6 л, а гарбуза та яблук я взяла по 1 кг і це вже в очищеному вигляді. Заливаємо водою так, щоб усі шматочки були занурені у воду.Я наливаю 1,5 л води. Накриваємо кришкою та варимо на слабкому вогні до м’якості гарбуза. Зазвичай, у мене це займає 20 хвилин.Замість яблук до гарбуза можна додати заморожені абрикоси, моркву, обліпиху або зробити сік з одного гарбуза. Все залежить лише від вашого смаку.
Як тільки гарбуз став м’яким, вимикаємо плиту і пробиваємо все занурювальним блендером до однорідного стану.Потім у сік висипаємо цукор. На 3,3 л напою кладу 300 г цукру. За бажанням цукор у сік можна не класти. Тепер для смаку додаємо сік двох апельсинів, а як консервант – сік одного лимона. Замість лимонного соку можна покласти лимонну кислоту.І на цьому етапі регулюйте густоту напою. Якщо подобається сік густий, але воду більше не додавайте, а якщо віддаєте перевагу напоям рідкішим, то розбавте водою до потрібної консистенції.Доводимо напій до кипіння, знімаємо піну, що утворилася, і кип’ятимо ще 10 хвилин.Розливаємо сік, що кипить, обов’язково по стерилізованих банках. У мене півторалітрові. З цієї кількості інгредієнтів виходить 3,3 л готового соку.Закручуємо банки кришками, даємо охолонути. Зберігати такий сік можна як у прохолодному приміщенні, так і за кімнатної температури. Але відкриту банку завжди ставте у холодильник.Пробуйте, якщо сподобався рецепт – ставте вподрбайку та залишайте свої відгуки у коментарях.Гарбузово-яблучний сік на зиму
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!
Тисни «Подобається» і отримуй найкращі пости у Facebook ↓
Поділитися у Facebook
Схожі рецепти
Обери щось смачненьке — ці рецепти зараз найчастіше зберігають ❤️