Сьогодні ми будемо готувати на зиму не тільки смачні, але, дієтичні консерви – помідори у власному соку. Я пробувала кілька рецептів, але вони мене не влаштовували, одні – своєю прісністю, інші – кислотністю, по третім – спучувалися банки.
Рецепт, яким я сьогодні поділюся, ми практикуємо вже кілька років. Це той самий ідеал, який немає сенсу міняти і доповнювати.
Помідори виходять гармонійними до смаку. Злегка солоними, злегка солодкими. А заливка йде в борщі, пасту «болоньєзе» і в інші страви. Її, взагалі, можна використовувати замість кетчупу. Хоч макарони поливши, хоч гречку, курку. На хліб теж добре.
Буде потрібно:
- Некрупні міцні помідори ( “пальчики” ). Потрібна кількість заміряємо так – складаємо помідори по банках з невеликою гіркою, а потім пересипаємо в одну ємність для подальших дій.
Для приготування заливки – пюре об’ємом 2,5 л знадобиться:
- 2,5 кг дуже стиглих м’яких помідорів
- 2 столові ложки солі
- 4 столові ложки цукру
- четверть склянки дрібно рубаного часнику
- четверть склянки столового хрону
- 250 г солодкого перцю
Я буду закручувати відразу 3 банки по 1 л. Для них мені потрібно, приблизно, 1 кг 250 г помідорного пюре.
Приготування:
Миємо помідори і перець, призначені для заливки-пюре.
Помідори розрізаємо навпіл, видаляємо “попки”. Пропускаємо через м’ясорубку.
Перець нарізаємо якомога дрібніше. Як варіант, його можна пропустити через м’ясорубку разом з помідорами. Але заливка виходить смачніше, якщо перець саме нарізаний ( перевірено ).
Часник ріжемо дуже дрібно.
Додаємо перець, часник, хрін, сіль і цукор в томатне пюре. До речі, хрін можна використовувати свіжий. Але тоді варто додати в заливку трохи столового оцту.
Потім ставимо на вогонь, доводимо до кипіння і варимо 7-10 хвилин.
Переходимо до цілісних помідорів. Проколюємо помідори шпажкою, або зубочисткою, або сірником 2 – 3 рази в районі попки ( це дуже важливо, так помідори краще насититься маринадом ).
Укладаємо в емальований посуд і заливаємо окропом на 5 – 7 хвилин.
Потім воду зливаємо.
Моєму і стерилізуємо банки і кришки.
Розкладаємо помідори і заливку по банках: шар помідорів – шар заливки. Кажу відразу: заповнити банки до горлечка і залити заливкою не вийде. Заливка виходить густа і нижче верхнього шару не пройде.
Заливаємо банку майже доверху, накриваємо кришкою і ставимо на стерилізацію в ємність з водою. Доводимо до кипіння і кип’ятимо рівно 15 хвилин, не більше. Воду наливаємо до плечиків банок.
Закручуємо, перевертаємо на кришку. Я для власного заспокоєння ще закутую в ковдру до повного охолодження.
Смачна закуска на зиму готова!
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!