У моїй родині дуже люблять томатний сік. Але в магазині ми його ніколи не купуємо. Тому що я завжди роблю свій. І він йде на ура!
Як я його роблю? Я беру помідори. Помідори я використовую тільки свої. Чекаю, коли вони наберуть стиглість, і тоді тільки їх зриваю. Для томатного соку я використовую тільки великі і м’ясисті плоди. Або для томатного соку підходить сорт “сливка”. Його я теж дуже люблю. Але, якщо таких немає, використовую ті, що є.
Мию, ріжу і складаю в каструлю. Наливаю трохи води так, щоб вона покрила дно каструлі і включаю повільний вогонь.
Помідори варю, як тільки вони стануть м’якими, вимикаю. Чекаю, коли помідори охолонуть і тільки тоді приступаю до наступної операції. Я їх перетираю через металеве сито.
А тепер відкриваю головний секрет. На блендері подрібнюю болгарський перець, попередньо очистивши перці від насіння і вимивши. Трохи його проварюю і також протираю через сито.
Після цього томатний сік разом з протертим перцем ставлю на повільний вогонь. Солю за смаком. Варю все це близько години. Беру кріп, петрушку кладу в марлевий мішечок і проварюю разом з томатом ще п’ятнадцять хвилин. В кінці додаю часниковий перець за смаком.
На п’ять кілограмів помідорів йде 0,5 кілограма перцю. Сіль, перець, зелень – за смаком.
Закриваю томатний сік в підготовлені банки, закручую кришками і під “шубу”. Потім на зберігання в підвал.
А тепер розповідаю, як я використовую залишки від помідорів, які не пройшли через сито. Я їх перекручую через м’ясорубку. Укладаю ковбаскою в поліетиленовий пакет і відправляю в морозилку. Коли варю борщ, додаю в зажарку. Борщ виходить яскраво-червоним. А технологія безвідходна.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!