Бастурма – м’ясний делікатес, що представляє собою в’ялене особливим способом м’ясо з обов’язковим додаванням подрібнених насіння пажитника. Ця спеція надає неповторний горіховий присмак. Найчастіше бастурму роблять з яловичини, проте є варіанти і з інших видів м’яса. Процес довгий за часом, але активних дій на пару хвилин. Обов’язково спробуйте.
Інгредієнти:
- яловичина 1 кг
- сіль кам’яна 1 кг
- пажитник мелений 2 ст. л.
- паприка солодка 1 ч. л.
- часник сушений 1 ч. л.
- борошно цільнозернове 1 ст. л.
- хмелі-сунелі 1 ч. л.
- олія 2 ст. л.
- вода 50 мл
Приготування:
1. Процес засолювання бастурми проходить в два етапи. На першому м’ясо просолюється і зневоднюється. Для цього підготувати шматочки яловичини товщиною не більше 5-6 сантиметрів і кам’яну сіль без добавок.
2. У відповідну ємність насипати товстий шар солі. Укласти яловичину.
3. Зверху також рясно засипати сіллю. М’ясо повинно бути повністю покрито.
4. Прибрати в холодильник. Через 12 годин в посуді збереться рідина, а вся сіль промокне. Ножем зчистити кристали, помити форму і витерти насухо. Засипати яловичину новою чистою сіллю. На цей раз залишити на добу. Потім процедуру знову повторити. Таким чином м’ясо повинно солитися близько 3 діб. При цьому з кожним разом рідини буде все менше, значить, яловичина практично зневоднена. Добре промити від солі і просушити. М’ясо стало помітно щільніше і змінило свій колір.
Пора приступати до наступного етапу.
5. Підготувати все необхідне для обмазки, ця суміш називається чаман.
6. Висипати спеції і борошно в невелику ємність.
7. Змішати, додати олію.
8. І поступово підливати воду, доводячи до консистенції сметани. Залишити на півгодини. Суміш ще більше загусне. При необхідності завжди можна розбавити водою або загустити борошном. Борошно і олію – не традиційні інгредієнти чамана, ці продукти додаються, щоб зробити масу еластичною. З огляду на тривалу сушку бастурми, оболонка завдяки цим компонентам не розтріскається і не осиплеться завчасно.
9. За допомогою товстої голки і нитки зробити петлю, за яку буде зручно підвішувати м’ясо. Нанести чаман рівним шаром.
10. Підвісити в добре провітрюваному місці.
11. В’ялити при температурі близько 10 градусів 15-20 днів. Восени і взимку ідеальне місце для приготування бастурми – балкон, там вдень може бути і трохи спекотніше, але вночі яловичина охолоджується. Ближче до закінчення терміну пробувати натискати на м’ясо, воно повинно бути твердоватим, але не кам’яним.
12. Бастурма готова. Яловичина насичена ароматами спецій, зовні щільна, а всередині трохи м’якше. Зберігати в холодильнику.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!