Легко і швидко, надійно і смачно: рецепту вже багато років, але він залишається найулюбленішим. Помідори виходять приємно-гострі, солодкуваті, і розсіл теж випивається до краплі. Банки добре зберігаються при кімнатній температурі, хоча не стерилізуються. Апетитні на вигляд помідорчики будуть улюбленою закускою взимку – заготовлюйте побільше!
В розрахунку на банки об’ємом 1 літр
Приготування:
Скляні банки миємо із засобом для миття посуду і добре обполіскуємо, кришки кип’ятимо 2-3 хвилини.
На дно банок кладемо запашні приправи: лавровий листочок, чорний і запашний перець горошком, насіння кропу і гірчиці, часник, пекучий перчик.
Наповнюємо банки помідорами ( попередньо миємо їх холодною водою і даємо стекти ). Щоб у помідорів НЕ лопнула шкірка, робимо 2-3 проколи зубочисткою зверху ( в місці кріплення до гілок ).
Заливаємо киплячою водою доверху, прикриваємо зверху кришками і залишаємо приблизно на 20 хвилин ( щоб помідори прогрілися, а вода за цей час охолоне ).
Потім зливаємо воду з банок в ковшик ( каструлю ), ставимо на вогонь і доводимо до кипіння.
В цей час в кожну банку насипаємо сіль і цукор:
- сіль – 1 чайна ложка,
- цукор – 2 стол. ложки з гіркою
Вливаємо в банки закипілу воду і слідом додаємо оцет:
- якщо столовий 9%, то 30 мл ( 8 чайних ложок );
- якщо 70% есенція, то 1 чайн. ложку.
Відразу загвинчуємо кришки. Банки трохи покатаємо по столу, щоб розчинилися сіль з цукром.
Ставимо банки догори дном ( дивимося, чи герметично закриті і не підтікає маринад ), укутуємо товстим рушником і залишаємо приблизно на добу, поки повністю охолонуть. Потім прибираємо на зберігання.
Обов’язково спробуйте зробити так само – це дуже смачно.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!