Цей супер рецепт перестиглих огірків заготовлювала ще моя бабуся. Вони дуже гарні, як просто закуска зі смаженою картоплею, так само і під чарочку з друзями.
Раніше, в 80-х роках у нас консервацію так не продавали, у всіх були свої городи і господарство. Сім’ї були великі, у моєї бабусі було 5 дітей і треба було робити заготовки про запас, щоб прогодувати всіх і щоб смачно, і всі їли.
Це зараз можна всю консервацію купити в магазині
А раніше, городи були дуже великі, ми ось тільки недавно навчилися садити всього потроху. Земля завжди нас радувала, завжди був урожай і огірки не виняток. Тому бабуся робила смачні засолювання і заготовки на зиму.
І звичайно ж вміла готувати їх моя мама, а зараз і я заготовлюю для своїх улюблених. Їдять у нас такі огірочки всі, нам дуже подобається.
Хочу поділитися і з вами мої дорогі друзі, зберігайте, пробуйте і їжте із задоволенням!
Все набагато простіше, ніж здається, взагалі не складно і навіть починаюча господиня впорається швидко і вміло, за цим рецептом.
Приготування:
Огірки в такий рецепт беру вже перерослі або взагалі перестиглі. Звичайно ж попередньо мию і очищаю від шкірки. А також прибираю насіння, нарізаю на брусочки.
До речі у таких огірків, м’якоть така соковита і в цьому рецепті вони виграють через соковитість.
Укладаю в підготовлені банки, найбільше у мене 0.500 л. і 1 л. Банки не стерилізую, а мию в гарячій воді. Кришки обдаю окропом. Я все одно буду, стерилізувати огірки в киплячій воді і цього буде достатньо.
На дно банки кладу зелень кропу, петрушки і листя хрону, якщо звичайно, є. У мене сьогодні не виявилося, тому кілька баночок буде без хрону. Слідом огірок і ріпчасту цибулю, різану кільцями. Потім по черзі також додаю огірок, базилік, цибулю, огірок, часник і поверх укладаю кріп парасольку.
Нам знадобиться на 1 л банку:
- 600-650 грам огірків і вже очищених;
- часник – 1-2 зубчика;
- цибуля – 1 головка;
- оцет 9% – 2 столові ложки;
- зелень базилік – 1 лист;
- зелень кріп за смаком;
- зелень петрушки за смаком;
- парасолька кропу – 1 шт.;
- лист хрону за смаком.
Поки укладаю в банки інгредієнти, заливка готується. Як тільки вода закипіла, додаю всі інгредієнти і через 2 хвилини прибираю з вогню.
Заливка на 1 л води:
- сіль – 2 столові ложки;
- цукор – 1 столова ложка;
- лавровий лист – 1 шт.;
- насіння гірчиці – 0.5 чайна ложка;
- чорний перець горошок – 3 шт.
Можна для гостроти смаку додати гострий перчик, а для краси моркву.
Все поклали і заливаю приготовленою заливкою, додаю оцет.
Беру зручний посуд для стерилізації банок, наливаю воду, закипить, укладаю на дно рушничок і ставлю свої банки. 0.500 л. готую 6 хвилин, а 1 л. готую 12 хвилин.
Витягаю по закінченню часу банки, закриваю кришками і прибираю до охолодження, перевернувши горлечком вниз. І вкривши ковдрою або пальто, це взагалі без різниці, чим ви вкриєте.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!