Пам’ятаю цей рецепт ще з радянських часів. Просто ностальгічна закуска з минулого. Проста, пікантна, дуже смачна і здорова. Вона прекрасно підходить не тільки для фуршетного, але і для святкового столу.
Раніше чорнослив настоювала в горілці навпіл з апельсиновим соком і цедрою. А зараз міняю “маринад” щоразу, коли хочу отримати нові відтінки смаку. І сік можу взяти домашній черносмородиновий, і замість горілки коньяк або віскі, або ром додати.
Не боюся експериментувати, тому що точно знаю, що результат буде чудовим в будь-якому випадку.
Інгредієнти:
- 40 шт. ( приблизно 600 гр. ) великого чорносливу
- 2 середнього розміру моркви
- 150 гр. густого натурального йогурту ( сметани або майонезу )
- 1-2 зубчика часнику
- апельсинова цедра
- 1 жменю кедрових горішків
- мелений коріандр і зіра по дрібці
- сіль за смаком
Маринад класичний:
- 1/2 склянки горілки
- 2 апельсина для соку
З апельсини натираю цедру і зберігаю її. Вичавлюю сік і з’єдную його з горілкою. Обов’язково даю настоятися цьому коктейлю близько півгодини. Тільки після цього заливаю чорнослив і залишаю години на 4 для просочення.
У йогурт видавлюю часник, підсолюю, додаю зіру, коріандр і цедру апельсина, все ретельно перемішую.
Моркву натираю на великій терці або нарізаю тонкою соломкою. Поливаю моркву маринадом з-під чорносливу і залишаю на півгодини для настоювання. Після цього рідину зливаю, а моркву заправляю йогуртом і додаю горіхи.
Чорнослив надрізаю збоку вздовж. Якщо є кісточки — виймаю. Фарширую чорнослив морквою і прибираю в холодильник знову на півгодини хоча б. Тільки після цього можна виставляти на стіл.
Я часто фарширую чорнослив запеченим або відварним буряком з волоськими горіхами або сиром. Тільки буряк не потрібно заливати маринадом, а потрібно відразу заправляти йогуртом з часником і спеціями.
Якщо чесно, то чим тільки не фарширують: бринзою з в’яленими помідорами, прісним розсольним сиром з горіхами і солоним огірком або перцем болгарським, ну і так далі. Залежно від того, що є в будинку і що прийшло в голову.
Проста, смачна, пікантна закуска вимагає мінімуму зусиль, але потрібен час для маринування і просочення.
І подавати такий чорнослив можна дуже барвисто і ефектно: на листках зеленого салату, з листочками базиліка або м’яти, на шпажках. А можна подати як шашлички, нанизавши до чорносливу шматочки сиру з цвіллю і маслиною, наприклад, або черрі з шматочком сиру.
Але не стримуйте свою фантазію. Дивуйте і радуйте своїх рідних і близьких красивими і смачними стравами.
Спробуйте приготувати. Це дуже просто і смачно, святково і апетитно.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!