У сезон своїх огірків цей салат на нашому столі буває регулярно. Він гарний і на закуску, і як доповнення до улюблених гарячих страв, і просто, як салат, з хлібом. Огірки виходять в міру гостренькі та дуже смачні, морквина теж смачна-смачна виходить! І готується салат максимально просто та швидко, що тільки додає плюсів даній заготівлі!
Упевнена, цей салат знайомий багатьом, але якщо, раптом не куштували, обов’язково зробіть, це безпрограшний варіант як приготувати огірочки.
Інгредієнти:
На 3 банки по 0,6 л.
- Огірки – 1,3 кг.
- Солодкий перець – 150 г. (в очищеному вигляді)
- Морква – 250 г.
- Часник – 50 г.
- Цукор – 60 г.
- Сіль – 30 г.
- Приправа для моркви по-корейськи – 25 г.
- Олія – 120 г.
- Оцет 9% – 2 ст. л.
Приготування:
1. Огірки добре промиваємо, нарізаємо та перекладаємо в каструлю.
Багато хто нарізає довгими часточками, але мені більше подобається як на фото, так огірочки виходять щільнішими і не перетворюються на “кисіль” в процесі зберігання.
2. До огірків відправляємо солодкий перець соломкою, моркву, натерту на “корейській” тертці та пару зубчиків часнику через прес.
3. Додаємо цукор, сіль, приправу для “корейської” моркви, олію та 9% оцет.
4. Ретельно перемішуємо і залишаємо при кімнатній температурі на 2-3 години, щоб овочі дали сік. За цей час кілька разів обов’язково перемішуємо.
Якщо робите просто, на поїсти, то сміливо залишайте годин на 6 або на ніч.
5. Щільно розкладаємо салат по сухих чистих банках і доверху заливаємо овочевим соком, що виділився. Соку точно вистачить на всі баночки і навіть трохи лишиться – перевірено.
У процесі слідкуємо, щоб у банках не було повітря, обов’язково випускаємо його за допомогою дерев’яної шпажки.
6. Накриваємо банки кришками, ставимо в каструлю, дно якої застелено марлею або рушником, заливаємо водою до плічок і стерилізуємо з моменту закипання 10-12 хвилин. Після баночки дістаємо, щільно закручуємо кришками, ставимо дном нагору і залишаємо до повного остигання.
Час стерилізації я вказала для банок об’ємом 0,6 л. Якщо у вас баночки більші/менші, час стерилізації обов’язково регулюйте.
Після остигання прибираємо банки на зберігання, вони добре стоять і в холоді і при кімнатній температурі!
Відкривати та пробувати можна вже наступного дня, але краще набратися терпіння хоча б на тиждень – буде лише смачніше. Загалом це відмінний і перевірений часом рецепт, все робиться просто і швидко, а результат при цьому завжди чудовий! Ті, хто такий салат робить, підтвердять – це справді дуже смачно!
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!