Обожнюю збирати гриби. Грибна пора — найприємніший час. Збір грибів дозволяє відпочити і душею, і тілом, якщо збирати гриби не поспішаючи, насолоджуючись самим процесом, лісом, свіжим повітрям і спокоєм. Тому, не поспішаючи, я рідко коли виходжу з лісу без грибів. Тому пропоную вам рецепт маринованих маслюків.
Цей рецепт дуже простий, проте вимагає ретельної підготовки.
Інгредієнти:
- Маслюки відварні — 1 кг
- Маринад — 1,5 л
Маринад:
- Вода — 1 л
- Сіль — 1 ст. ложка
- Цукор — 1,5 ст. ложки
- Оцет — 3 ст. ложки
- Духмяний перець — 4 горошини
- Чорний перець — 8 горошин
- Гвоздика — 2 бутона
Час приготування: 1 година без чищення і промивання грибів. Чистка маслюків у мене дорівнює за часом збору грибів, по-іншому, на жаль, не виходило ще жодного разу.
Приготування:
Отже, ми набрали кошик маслюків.
Їх треба ретельно почистити. По-перше, необхідно позбутися від усіх червивих грибів, якщо такі потрапили при зборі. Кожен грибочок розрізаємо навпіл і уважно вивчаємо на предмет ходів і черв’яків. Якщо цього не зробити, то в маринаді будуть плавати черв’яки. Це буде неестетично і в принципі не особливо безпечно. Тому приділяємо цьому процесу особливу увагу.
По-друге, необхідно з кожної капелюшки маслюка зняти шкірку. Тоді грибочки при маринуванні стануть світленькі і красиві. Багато цього не роблять, я навіть в магазині бачила в продажу маслюки з шкіркою на капелюшках. Однак, якщо ви їх правильно почистите, маслюки будуть радувати вас не тільки прекрасним смаком, але і чудовим зовнішнім виглядом.
По-третє, замочити гриби на пару годин у воді. Так бруд, який вам не вдалося зняти механічно, відмокне і сам осяде на дно.
Після замочування воду не зливати, а навпаки, невеликими порціями витягнути з води гриби, промити під проточною водою і покласти в каструлю. На дні залишаться пісок і бруд, а гриби будуть чистими.
При укладанні грибів в каструлю великі порізати, щоб гриби були одного розміру. Мілчити при цьому не треба. Залити гриби водою, так щоб вона покривала гриби, але до верху каструлі було пристойна відстань, і поставити варитися.
Гриби при закипанні дадуть багато піни. Саме через піни необхідно, щоб вміст каструлі був менше, ніж її обсяг. Зазвичай піна піднімається дуже швидко, і треба її дуже спритно зняти ложкою або шумівкою. З піною ми зберемо той бруд, який пропустили в попередньому процесі миття і який не випадає в осад ( легкі частинки ).
Далі відварити гриби 10 хвилин і після зазначеного часу шумівкою вийняти всі гриби з каструлі. Знову ж таки, якщо потрапило якесь сміття, то воно залишиться на дні каструлі ( важкі частинки ).
Тепер ще раз промити гриби під проточною водою і зважити нашу кількість.
Розрахунок рецепта будемо вести саме на вагу відварних грибів. Чому так, запитаєте ви. А все просто. Гриби в суху погоду і після дощу важать по різному. Тому рецепт наведено саме до ваги відварних грибів, який стабільний і не залежить від того, коли ви збирали гриби.
Перекласти гриби в чисту каструлю, додати води за рецептом. Покласти сіль і цукор, приправи і після закипання варити під кришкою на маленькому вогні 30 хвилин. Настійно рекомендую спробувати маринад на сіль і цукор. Маринад повинен бути смачним. Мені подобається співвідношення солі і цукру 1: 1,5. Але це на мій смак. Можна робити і 1: 1 і 1: 2. Смаки у всіх різні. Тому пробуйте, щоб гриби були смачні.
Через півгодини варіння додати оцет. Я люблю, щоб гриби були сильно мариновані, тому за моїм рецептом оцту багато. Хто не любить сильно оцтовий маринад і смак грибів, кладіть оцту менше ( можна покласти 1 ст. ложку на літр води ).
Я завжди пробую маринад на оцет. Він повинен бути злегка сильніше, ніж ви хочете, щоб були на смак гриби, так як частину кислоти вони на себе заберуть.
Варити гриби з оцтом 10 хвилин. Поки гриби варяться, помити банки з кришками. Стерилізувати банки і кришки будь-яким зручним способом.
Як пройде час варіння грибів з оцтом, вимкнути нагрів і розкласти гриби по стерилізованих банках, заливаючи їх маринадом під самий верх банки.
Із зазначеної кількості вийде 4 стандартних пів-літрових банки і грамів 100 маринаду залишиться. Закрити банки з грибами стерильними кришками, банки перевернути і поставити остигати під ковдру. Охолоджую банки годин 12, не менше. Якщо заготовок багато, буває, і добу.
Як банки охолонуть, прибрати на зберігання. Зберігатися вони можуть навіть в теплому місці, наприклад на кухні на полиці або під ліжком. Я відношу в комору, в підвал. У мене банки зберігаються дуже довго, по кілька років, і жодного разу жодна з них не здулася.
Їсти їх можна через пару тижнів, так як грибам треба промаринуватися.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!