Баклажани на зиму багато господинь готують на сковороді, обсмажуючи у великій кількості олії. Додають часник, іноді в рецепті присутні помідори. Баклажани смажені на сковороді вбирають дуже багато олії, а якщо без олії посмажити (запекти), то знову олією звикли заливати.
Сьогодні рецепт баклажанів на зиму без помідорів та з мінімальною витратою олії, а це означає, що ваші заготовки на зиму будуть не такі жирні, але при цьому все збережеться без проблем. І, звичайно, не потрібно буде стояти біля плити жарити баклажани і потім усю кухню відмивати. Баклажани виходять смачні, в міру солоні, з кислинкою, не розвалюються і навіть смачніші, ніж смажені на сковороді. Сіль, цукор та оцет закладається відразу в банку, тому немає жодної складності розрахувати потрібний обсяг заготовки з баклажанів.
Інгредієнти:
На одну банку об’ємом 500 мл:
- баклажани – 600-700 г
- часник – 25 г = 0,5 головки
- сіль – 4 г = 0,5 ч. л.
- цукор – 6 г = 1 ч. л.
- оцет 9% – 30 мл = 2 ст. л
- олія
- окріп
Приготування:
1. Важливий продукт у цьому рецепт заготовок на зиму – баклажани, беремо щільні та з мінімальною кількістю насіння всередині плоди, щоб було смачно. Розрізаємо баклажани таким чином, щоб кожен шматочок був товстий і мав шкірку, тому що при приготуванні м’якоть стане дуже ніжною і об’єм зменшиться, а шкірка її триматиме. Якщо баклажани гіркі, що зараз рідкість, то витримайте в солі 20-30 хвилин, потім відіжміть і за рецептом слідуйте далі.
2. На рясно змащене олією деко розкладаємо баклажанні шматочки, таким чином, щоб м’якоть була внизу. Можете використовувати пергамент для того, щоб легше було відмивати деко, але і просто заливши його водою ви потім легко з цим впораєтеся.
3. Поклали на деко останній шматочок і починаючи з першого перевернемо іншою м’якою стороною, так олії шматочок вже ввібрав необхідну кількість. А можна ще трохи побризкати олією шматочки зверху.
4. У гарячу духовку ставимо деко з баклажанами і чекаємо 25-30 хвилин, коли з’явиться рум’яна скоринка, можна в кінці підрум’янити ще грилем, якщо хочете. Температура в духовці 220 градусів, верх та низ. Бажано середній рівень вибирати, але якщо їх 4, то просто пізніше деко на рівень підняти.
5. Поки “смажаться” баклажани в духовці, займемося часником. Його чистимо, миємо і нарізаємо не дуже дрібно кубиками, давити ножем перед нарізкою часточок не потрібно! Часник на смак, цілком на 500 мл банку вистачить половину головки середньої, а для гостроти ще гіркий перець можна покласти.
6. Банки миємо та стерилізуємо зручним способом. Я в духовці це робила заздалегідь, тож банки вже охолонули. З невеликою кількістю води прогріваю по 3 хвилини кожну банку в мікрохвильовій печі на максимальній потужності, так як банки повинні бути гарячі перед закладкою баклажанів, можна використовувати пару, знімаючи банку з каструлі з окропом і відразу заповнювати її гарячою.
7. Кришки за класикою кип’ячу у воді 3 хвилини, потім їх можна окропом і залишити, дістаючи за потребою.
8. Баклажани за 27 хвилин у мене готові! Ви їх до смаку не відміните від смажених на сковороді, але це не так жирно виходить і більший обсяг можна переробити так, не стоячи біля плити.
9. Заповнюємо гарячу банку гарячими баклажанами, пересипаючи нарізаним часником. Притискаємо, але акуратно, так як баклажани дуже ніжні виходять після запікання в духовці. В одну банку увійшло 700 г баклажанів, але дивлячись, як їх трамбувати. Ті шматочки, що залишилися, охолонуть і їх потрібно прогріти знову з новою партією закладаючи в наступну банку (додамо наприкінці запікання партії 2).
10. Відразу вливаємо оцет, поки закипає чайник. Потрібен крутий окріп, при цьому робимо все швидко, щоб банка не остигала.
11. Відразу ж у банку сіль та цукор додаються, вони самі розчиняться від гарячого середовища всередині.
12. Заливаємо окріп, злегка “пошурудимо” шматочки чистою вилкою і доллємо ще окропу, щоб мінімум було порожнечі в банці.
13. Закручуємо заготовки з баклажанів щільно кришками, перевертаємо і потрясемо, щоб розподілити цукор і оцет всередині. Також перевіряємо герметичність кришок.
14. У такому перевернутому вигляді відразу в товсту ковдру закутуємо, потрібно ретельно прогріти вміст. Слідуючу банку готуємо другий і третій і так далі. Якщо холодні банки та баклажани будуть, то теж можна заготовити, але вже такі баклажани потрібно стерилізувати у банках у воді для повного прогрівання вмісту, інакше все зіпсується, якщо не прогрівати як слід. Дуже смачно раджу вам приготувати!
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!