Ми любимо маринований аґрус: до м’яса подати, в салат додати, гарнір або закуску прикрасити, на шпажку замість оливки нанизати… Подрібнити блендером трохи ягід в розсолі і м’ясо в цьому маринаді замаринувати. Всього і не перелічити.
“Роботи на копійку, а користі на гривню”. Багато не заготовлюю, так, баночок 7-10 по 0,5 л мариную, не більше. Нам вистачає. Наймоторніше — аґрус обрізати від сухоцвітів і хвостиків. Манікюрні ножиці допомагають.
Ягоди мию і розміщую в друшляк, щоб вода стікла по максимуму. Банки стерилізую в духовці, а кришки кип’ячу. Підготовлені ягоди насипаю в банки, постукую ними об стіл, щоб ягоди ущільнилися. Готую маринад.
Спецій для маринаду багато не потрібно. На 1,5 кг ягід береться 5 горошин чорного перцю і 3 лаврових листа. А розсіл готується дуже просто.
Інгредієнти:
- 1,5 л води
- 2 ст. л. цукру ( без гірки )
- 1 ст. л. солі ( без гірки )
- 0,5 ч. л. лимонної кислоти
Приготування:
У киплячу воду додаю сіль, цукор і лимонну кислоту. Кипячу маринад 2-3 хвилини. Киплячим маринадом заливаю аґрус. Банки накриваю кришками і ставлю в каструлю з гарячою водою на стерилізацію.
Стерилізую 0,5 л баночки 10 хвилин від моменту закипання, зменшивши вогонь. Закупорю герметично, перевертаю на кришку і розміщую банки під шубу для повільного охолодження мінімум на добу. Розсіл придбає колір ягід.
Зелений, міцний агрус, приготований таким чином, буде мати світлий розсіл, а самі ягоди будуть схожі саме на оливки.
Забираю банки на зберігання в темне, прохолодне місце. Якщо зберігати банки на світлі, то ягоди і маринад вицвітуть.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!