Часто чую, що квашена капуста не виходить, не сквашується і покривається цвіллю. А чи знаєте ви, що не всі сорти підходять? Як вибрати капусту, на що звернути увагу і рецепт квашеної капусти, який вийде абсолютно у всіх. Про це піде мова в цій статті.
Як вибрати капусту для квашення:
Почну з того, як вибрати капусту. Це дуже важливо і від цього, в тому числі залежить кінцевий результат.
Відправляйтеся на ринок, тому що в магазинах і супермаркетах знайти потрібний сорт не вийде.
Я купую капусту сорту Слава, зазвичай саме її продають з кінця жовтня, інші сорти не зустрічала.
Капуста цього сорту відрізняється тим, що має приплюснуту форму. Зазвичай качани великі, від 3-4 кг, і щільні. Колір ближче до білого, є трохи зеленого листя зверху, але варто пару зняти і всередині білосніжна капусточка. Листя біля капусти сорту Слава дуже щільно прилягають один до одного і зняти хоч один листочок, не порвавши його, досить проблематично. А коли починаєш різати качан, то він тріщить, того й гляди лопне. На смак зазвичай капуста має солодкуватий смак, дуже соковита і смачна.
Крім Слави є багато інших пізніх сортів. Напишіть в коментарях, який сорт ви купуєте або вирощуєте для приготування квашеної капусти?
Капусту вибрали, перейдемо до рецепту.
Продукти:
- Капуста – 1 кг
- Сіль – 25 гр
- Яблуко Антонівка – 1 шт
- Морква – 1 шт
Приготування:
Для приготування потрібно підготувати тару, в ідеалі дерев’яну бочку, але підійдуть і скляні чисті банки. З капусти зняти верхні листя. Нашинкувати або порубати соломкою. На 1 кг капусти взяти 1 яблуко сорту Антонівка або Симиренка і 1 невелику моркву.
Яблуко нарізати на часточки, а моркву натерти на великій терці або, як у мене, на терці для моркви по-корейськи. Овочі додадуть додатковий смак і аромат квашеній капусті. Але можна і нічого не додавати, крім солі.
До підготовлених овочів додати сіль з розрахунку 25 гр на 1 кг капусти, це приблизно 2 ст. л. без гірки. Сіль підійде великого помелу, обов’язково без йоду!!!
Все перемішати руками, не потрібно м’яти, тільки об’єднати всі інгредієнти.
Дно банки посипати тонким шаром житнього борошна.
Покласти цілий лист капусти.
Потім щільно набити банку нарізаними овочами з сіллю. Зверху покласти ще один лист капусти
Поставити вантаж. Залишити при кімнатній температурі. Чим тепліше в кімнаті, тим швидше капуста буде готова.
Я вантаж не ставила, так і не знайшла нічого, що полізло б в банку. Кілька разів в день підходила і приминала капусту, щоб всі овочі зверху були в розсолі. Накрила марлею, щоб нічого не потрапляло всередину.
Через 1-2 діб почнеться активне бродіння, проколоти капусту в декількох місцях дерев’яною шпажкою, щоб не було гіркоти. Через 3-и доби капуста у мене була готова. Може знадобиться від 2 до 7 днів для приготування.
Визначити готовність можна за характерним кисло-молочному запаху і на смак. Капуста повинна бути кисленькою, хрусткою і приємно пахнути. Якщо результат влаштовує, прибираємо верхній шар капусти і накриваємо капронової кришкою. Ставимо капусту в холод.
Рецепт з “Книги про смачну і здорову їжу” схваленою інститутом харчування академії медичних наук СРСР від 1969 року.